Piłkarze ręczni z szansami na awans

Ze wszystkich dyscyplin sportu w Tarnowie w najwyższej klasie rozgrywkowej rywalizują tylko żużlowcy. Niewykluczone jednak, że wkrótce taki stan rzeczy ulegnie zmianie. Sporą szansę na awans do Superligi mają piłkarze ręczni SPR-u PWSZ Tarnów. Z dwóch grup pierwszej ligi bezpośrednią promocję wywalczą tylko zwycięzcy. Tarnowianie są w grupie B i radzą sobie świetnie. Do końca sezonu zostało jeszcze parę kolejek więc może budująca się w Tarnowie nowa hala Jaskółka nie będzie stała bezproduktywnie, a oprócz wydarzeń kulturalnych kibice zapełnią ją na ekstraklasowych pojedynkach szczypiornistów.

Najlepsze cztery zespoły (po dwa z gr. A i B) otrzymały wstępne zapytanie, czy w razie ewentualnego awansu będą w stanie spełnić wymogi licencyjne. Nam udało się ustalić, że tarnowscy działacze podeszli do sprawy bardzo poważnie. Zebrali niezbędne dokumenty i wraz ze sprawozdaniem finansowym wysłali niedawno do centrali i mówią otwarcie, że Chcą powalczyć o PGNiG Superligę dla Tarnowa, co byłoby w naszym mieście niemałym wydarzeniem. Warto chwytać takich okazji, zwłaszcza, że nie wiadomo, czy jeszcze by się powtórzyła.

Nie znamy dokładnie planów innych klubów, ale w razie braku awansu z czysto sportowego punktu widzenia, jest jeszcze jedna furtka – ta przy zielonym stoliku. Jeżeli główny rywal w walce AZS AWF Biała Podlaska z nie da rady z jakiś względów spełnić wymogów, zaproszenie ma otrzymać kolejny zespół.