Piknik Ogrodniczy 2024 z ZSE-O.

 

W niedzielę 26 maja na terenach przyległych do Pałacu Sanguszków odbyła się kolejna edycja Pikniku Ogrodniczego. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, zarówno dla młodszych, jak i starszych.

W ramach wydarzenia na dzieci czekały konkursy, zawody sportowe, dmuchane zjeżdżalnie oraz bańki mydlane, z kolei osoby interesujące się przyrodą swoją uwagę poświęcić mogły warsztatom dekoracyjnym Przyroda w Słoiku.

Program przewidywał ponadto: pokaz carvingu (rzeźbienia w warzywach i owocach), pokaz dekorowania ciast oraz warsztaty bukieciarskie dla dzieci. Wśród atrakcji były również przejażdżki konne dla najmłodszych, pszczeli ogródek, a także gra terenowa.

W ramach 26. Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego w sobotę 25 maja i podczas Pikniku w niedzielę 26 maja, historycy sztuki i przewodnicy oprowadzali chętnych po tętniącym przeszłością pałacu Sanguszków. Można było również poszukać perełek dendrologicznych w pobliskim parku pod opieką przyrodnika i architektki krajobrazu.

Podczas imprezy nie zabrakło oczywiście poczęstunku w postaci ciast, bigosu i kiełbasek z grilla.

Organizatorami imprezy byli Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych oraz Regionalny Punkt Informacyjny NA działający w ZSE-O. Wydarzenie zostało sfinansowane przez Urząd Miasta Tarnowa na wniosek Rady Osiedla Nr 6 „Gumniska Zabłocie” oraz Radę Rodziców przy ZSE-O.