Pijany kierowca spowodował kolizję na autostradzie

Wczoraj na tarnowskim odcinku autostrady A4 w rejonie Wierzchosławic doszło do kolizji drogowej. Kierowca osobowej skody jadąc od strony Brzeska w kierunku Tarnowa powodował niebezpieczną sytuacje na drodze. Wyprzedzając z prawej strony, na trzeciego doprowadził do kolizji z samochodem ciężarowym.

Zdarzenie zostało zarejestrowane telefonem komórkowym jednego ze świadków. Kierowca osobowej skody, to 40-letni mieszkaniec Tarnowa, który jako nietrzeźwy (niemal 3 promile alkoholu oraz pod wpływem narkotyków) prowadził swój samochód w sposób niebezpieczny. Sprawca tej kolizji stracił prawo jazdy, a ponieważ prowadził samochód jako nietrzeźwy, dodatkowo policjanci wszczęli przeciwko niemu postępowanie z artykułu 178a kk. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed tarnowskim sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem. Utrudnienia w tym miejscu trwały przez kilka godzin.

Tarnowscy policjanci apelują o rozważną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Zdecydowanie nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Dzisiaj w garnizonie małopolskim rozpoczęły się działania „SPEED”. Biorą w nim udział przede wszystkim policjanci drogówki, ale nie tylko. Małopolska grupa będzie liczyła około 50 funkcjonariuszy, którzy wyposażeni w laserowe mierniki prędkości z rejestracją obrazu będą reagować na wszelkiego typu niewłaściwe zachowania na drogach regionu. Policjanci pionów kryminalnych oraz do walki z cyberprzestępczością niewłaściwe zachowania będą wyszukiwać w sieci.

Policjanci tarnowskiej drogówki również zostali delegowani do tej grupy i już dziś rozpoczęli służbę na drogach Tarnowa i regionu.

Mundurowi z grupy SPEED będą kierowani do służby w miejsca gdzie najczęściej dochodzi do rażącego łamania przepisów ruchu drogowego lub w miejsca organizacji nielegalnych wyścigów ulicznych. Do zadań zespołu będzie należało, m.in.: ujawnianie kierujących, którzy będą dopuszczali się agresywnych zachowań na drodze, a to nie tylko przekraczanie dopuszczalnej prędkości, ale i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe wyprzedzanie i inne niebezpieczne zachowania.

Inf. tarnow.policja,gov.pl, fot. pixabay.com