OSKAROWY weekend w Kinie Marzenie.

9 lutego w Los Angeles odbyła się ceremonia wręczenia Oscarów – najbardziej prestiżowych nagród filmowych  na  świecie. Korzystając z bogatej oferty oscarowych filmów dostępnych w  Polsce w weekend od 28.02 do 1.03 pokażemy w kinie Marzenie na specjalnych weekendowych seansach  trzy spośród nagrodzonych filmów.

Przede wszystkim zobaczyć  będzie można tryumfatora tegorocznej gali – film „Parasite” w reżyserii  Joon-ho-Bonga. Ten brawurowo zrealizowany komediodramat z Korei Południowej zgarnął aż cztery statuetki:  dla najlepszego filmu, dla najlepszego reżysera,  za najlepszy scenariusz oryginalny i dla najlepszego filmu międzynarodowego (nota bene w tej kategorii pokonał polskie „Boże ciało”).

Druga propozycja to „Judy”  w reż. Ruperta Goolda z poruszającą ą kreacją Renee Zellweger .  Aktorka wcieliła się w postać  Judy Garland w ostatnich miesiącach jej życia i zrobiła to tak doskonale, że  zgarnęła Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej.

Trzecia propozycja to bardzo przewrotna  i nieco surrealistyczna satyra, dziejąca się w czasie II wojny światowej  – „Jojo Rabbit” . Reżyserem  i scenarzystą tego filmu jest pochodzący z Nowej Zelandii  Taika Waititi. I on właśnie zdobył statuetkę Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany, jako że jego pierwowzorem jest nieznana w Polsce powieść  Christine Leunens.

Szczegółowe informacje  znaleźć można na naszej stronie internetowej:  www.tck.pl , lub uzyskać  dzwoniąc pod nr 14 688 88 85.

Bilety w cenie 14,99 zł już są w sprzedaży, zarówno przez internet jak i w kasie kina.

Zapraszamy serdecznie.