Od poniedziałku Gemini Park Tarnów wraca z szerszą ofertą. Koniec trzeciego lockdownu.

W poniedziałek, 1 lutego, kilkadziesiąt sklepów w Gemini Park Tarnów wznowi swoją działalność po trwającym aż 5 tygodni lockdownie. Zgodnie z ostatnią decyzją władz, znów działać będą m.in. sklepy odzieżowe, obuwnicze, sportowe, z ofertą wyposażenia wnętrz, a także jubilerzy, perfumerie oraz sklepy RTV i AGD.

Wzmocnią one dotychczasową ofertę. Przez ostatnie tygodnie w tarnowskim obiekcie otwarte pozostały wyłącznie sklepy spożywcze i drogerie, a także sklepy meblowe i market budowlany. Działały także punkty usługowe, sklepy zoologiczne, apteka i księgarnie.

– Od początku przyszłego tygodnia oferta Gemini Park Tarnów znów będzie dostępna w komplecie! Do działających w ostatnich tygodniach ponad 40 sklepów i punktów usługowych dołączy reszta lokali,
w tym m.in. sklepy popularnych polskich i zagranicznych sieci odzieżowych, sklepy sportowe czy
z ofertą “home”. Wrócą więc wszystkie ulubione marki
– zapowiada Joanna Rzepecka-Zienko, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Tarnów.

To moment, na który czekały zarówno wszystkie sklepy, jak i wielu klientów. Nie dziwi więc poruszenie.

– Od dziś rana prace związane z ponownym otwarciem trwają we wszystkich sklepach. Przestrzenie sklepów są porządkowane i co najważniejsze dla klientów, przygotowywane na ich bezpieczne przyjęcie  podczas sezonu zimowych wyprzedaży – mówi Rzepecka-Zienko.

Ta ostatnia wiadomość powinna szczególnie ucieszyć kupujących.

– Chociaż sezon zimowych wyprzedaży ma aż 5 tygodniowy poślizg, to widzimy, że w zdecydowanej większości sklepów, wraz z ich otwarciem, rozpoczną się także przeceny. Do obniżek przygotowują się m.in. najchętniej wybierane przez naszych klientów sklepy odzieżowe i obuwnicze, a także sklepy
z wyposażeniem wnętrz
– wylicza.

Niestety nie wszyscy wrócą w pełnym wymiarze. Zgodnie z decyzją rządu, na pełne otwarcie lokali gastronomicznych jeszcze poczekamy. Te w Gemini Park Tarnów, podobnie jak w ostatnich tygodniach, będą mogły prowadzić natomiast sprzedaż wyłącznie na wynos. W taki sposób funkcjonuje dziś 7 restauracji i kawiarni w tarnowskim obiekcie, wśród nich m.in. KFC, Pizza Hut, Sevi Kebab, Express Oriental, Makarun, Strusinianka czy Ice Cafe. Od poniedziałku dołączą do nich Olimp, Geki Sushi oraz Grycan.

Niezmienne pozostają także zasady, na których wraca handel. Ten podobnie jak po wiosennym
i jesiennym lockdownie odbywać będzie się w najwyższym reżimie sanitarnym. Oznacza to, że na terenie galerii nadal trzeba będzie zasłaniać nos i usta np. maseczką, a także regularnie dezynfekować ręce w czasie zakupów. Konieczne będzie także zachowanie dystansu społecznego (min. 1,5 m).

Ponadto, zarówno w sklepach, jak i w samym Gemini Park obowiązywać będą limity klientów mogących tam przebywać jednocześnie. O tym, jaka liczba osób może wejść w tym samym czasie do lokalu i samego obiektu klienci dowiedzą się dzięki specjalnym komunikatom w witrynach.
Co również ważne, przestają obowiązywać godziny dla seniorów.

– Od wielu miesięcy jesteśmy gotowi do obsługi klientów z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Gemini Park Tarnów nie tylko zastosował się do wszystkich zaleceń władz
i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, ale także wdrożył własne procedury dotyczące m.in. czystości, które znacznie poszerzają obowiązujący rygor sanitarny
– mówi Rzepecka-Zienko.

– To sprawia, że zarówno klienci robiący u nas codzienne zakupy, jak również pracownicy sklepów oraz obsługa galerii mogą czuć się w Gemini Park w pełni bezpiecznie. Tym bardziej, że o panujących zasadach przypominamy w licznych komunikatach rozlokowanych na terenie obiektu – dodaje.

Krzysztof Blacha, PR Manager