Nowe oświetlenie na kolejnych 14 tarnowskich ulicach.

Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg najkorzystniejszych ofert na zaprojektowanie oświetlenia na 14 tarnowskich ulicach – wygrały firmy z Krakowa, Rzeszowa i Czeladzi. Ich zdaniem jest w ramach 12 zadań, wykonać dokumentacje projektowe, które w przyszłości umożliwią zamontowanie lamp na 14 ulicach.

Na wybranych odcinkach ulic nastąpi wymiana źródeł światła na energooszczędne i ekologiczne. Krakowska firma MK Projekt przygotuje dokumentacje dla sześciu zadań – ulic: Bajkowej, Komunalnej, Łanowej, Łyczków, Modelarskiej, Racławickiej i Sienkiewicza. Firma PRO SM z Rzeszowa wykona dokumentacje dla pięciu zadań, obejmujących ulice: Zamkniętą, Zaremby, Żurawią, Boznańskiej i Leńka. Natomiast projekt dla ulic Zacisznej oraz Batalionu „Barbara” opracuje spółka Jasny.pl z Czeladzi. Wartość zamówienia wynosi ponad 112 tysięcy złotych. Koszt poszczególnych zadań waha się w przedziale od 7,5 do 10,5 tys. zł.

Jak mówi Artur Michałek, dyrektor ZDiK – Chodzi przede wszystkim o poprawę bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców. Dokumentacje projektowe są podstawą do ogłoszenia przetargu na budowę oświetlenia. Są to czasochłonne przedsięwzięcia, wymagające dokonania szeregu uzgodnień, dlatego systematycznie je przygotowujemy, zapewniając gotowość do realizacji zadań, gdy pojawią się możliwości finansowe.

W Tarnowie jest niemal 12 tysięcy lamp oświetlenia ulicznego, z czego ponad 20 % to własność miasta – pozostałe należą do Tauronu i Grupy Azoty.

www.tarnow.pl