Nowe możliwości na poczcie!

Wiele instytucji publicznych dostosowuje swoje usługi do możliwościa funkcjonowania w czasach pandemii. Nowe rozwiązania wynikają z obistrzeń zmniejszających ryzyko zarażenia. Dlatego też Poczta Polska daje możliwość odbioru paczek przy użyciu kodu PIN- u.

Bezkontaktowy odbiór przesyłek

W ostatnich tygodniach został wprowadzony nowy sposób odbierania paczek na Poczcie Polskiej, by ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa pracownikom, klientom i partnerom biznesowym – napisano w komunikacie. Obecnie przesyłkę można odebrać przy uzyciu PIN-u – jak to zrobić? Wystarczy, że nadawca pokaże e-mail adresata lub numer telefonu. Poczta przed dostarczeniem wysyłki wygeneruje 6- cyfrowy kod i na sam koniec wystarczy podać PIN.

Kod jest jednorazowy i można z niego korzystać w usługach : Pocztex, Paczka+ oraz Paczka Pocztowa. Nie można używać przy przesyłkach z usługami dodatkowymi jak na przykład : elektroniczne potwierdzenie odbioru, za potwierdzenie odbioru oraz doręczenie do rąk własnych.  Zastosowanie procedury z kodem PIN nie dotyczy również przesyłek nadawanych w ramach postępowań administracyjnych, cywilnych, karnych i podatkowych.

Iga Sady