Niezłe klocki! – czyli Mobilny Plac Zabaw

Dla naszych małych pociech, ferie to czas zabawy i odpoczynku od szkoły. Nierzadko również wyjazdów wypoczynkowych z bliskimi. Jednakże dla tych dzieci, które pozostają u siebie w domach Tarnów również znajduje rozwiązanie. Na terenie miasta, podczas ferii zimowych odbywa się szereg wydarzeń skierowanych właśnie dla najmłodszych. Najlepszy tego przykład – Mobilny Plac Zabaw.

Wcześniej wspomniana impreza odbyła się 21 stycznia o godzinie 10:00 na terenie Biura Wystaw Artystycznych. Podczas jej trwania dzieci mogły bawić się pod czujnym okiem opiekunów.

Jest to kolejna większa inicjatywa Biura Wystaw Artystycznych. Ich celem jest zapewnienie dzieciom w Tarnowie atrakcji ruchowych. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza podczas takiej pogody, jak ta. Nie pozwala ona naszym pociechom bawić się na zewnątrz, więc my wychodzimy im naprzeciw. Tego typu impreza to również świetna okazja do zacieśniania relacji rodziców z dziećmi oraz nawiązaniu nowych znajomości. Jeżeli chodzi o ilość chętnych to bywa różnie. Wszystko zależy od godzin rozpoczęcia naszych eventów. Teraz w czasie ferii wiele dzieci wyjeżdża za miasto. Jednak pomimo tego, nigdy nie jest tu pusto. Bardzo nam w tym pomaga nasza strona na Facebooku oraz Stowarzyszenie Mamy Tarnów. Staramy się, aby każdy zainteresowany naszymi klockami mógł szybko i sprawnie dowiedzieć się o wszystkich potrzebnych informacjach – wyjaśniła Pani Joanna Olszówka, opiekun.

Rodzice będący w tym czasie na terenie Biura Wystaw Artystycznych również wyrażali swoje zadowolenie z prowadzonych zajęć: Jestem tutaj pierwszy raz, ale wiem, że na pewno nie ostatni.  Atmosfera jest bardzo przyjemna i rodzinna. Dzieciaki są wniebowzięte, a jestem o nie spokojna – mówiła Pani Ewa.

Nie można również nie wspomnieć o firmie Hocki Klocki, której właścicielką jest wspomniana już wcześniej Pani Joanna Olszówka. To dzięki temu przedsiębiorstwu zorganizowanie Mobilnego placu zabaw było w ogóle możliwe. Oczywiście nie jest to ani pierwsze, ani jedyne wydarzenie, w którym ta firma brała udział. Ci którzy nie wiedzieli o tym evencie, a bardzo chcieliby się na nim znaleźć, nie mają nad czym rozpaczać. Do końca ferii został cały tydzień, co oznacza, że atrakcji będzie jeszcze sporo. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie i dla swoich małych pociech.

Jakub Sobczyk

Fot. Paweł Topolski