Niezapomniany, pełen humoru koncert Waldemara Malickiego w Mościcach

Muzyka to coś, co każdy na świecie lubi. Ma różne odmiany: rock, pop, metal, ale najbardziej znaną jest ta klasyczna. Choć może mało osób obecnie słucha tego typu muzyki,  jednak to ona była jedną z pierwszych. Co trzeba jednak zrobić, aby była częściej słuchaną? Co się stanie, kiedy połączymy muzykę klasyczną ze znakomitym żartem?

Odpowiedź na to pytanie kryje się pod nazwiskiem Waldemara Malickiego. To znakomity pianista, który dzięki swemu wszechstronnemu talentowi wykonuje niespotykane w świecie zabiegi klawiaturowe. Nie tylko do kompozycji posiada talent- zadziwia publiczność doskonałym żartem, łącząc muzykę ze słowem.  Z humorem, poprzez zaskoczenie i wprowadzenie delikatnej pikanterii zmieszanej ze swoistą elegancją, zadziwia każdą publiczność, nie tylko polską.

Swój niesamowity talent i kunszt Waldemar Malicki pokazał w poniedziałek na mościckiej scenie w Tarnowie. Była to niezwykła okazja i niezwykłe wydarzenie. Pieniądze zebrane z koncertu zostaną przekazane na prace wykończeniowe hospicjum Via Spei w Tarnowie. Każdy z przybyłych , dzięki swojej obecności, mógł przyczynić się do szybszego otwarcia hospicjum.

10 czerwca w Centrum Sztuki Mościce Waldemarowi Malickiemu na scenie towarzyszyła wiolonczelistka Małgorzata Krzyżanowicz. W towarzystwie wykwintnego żartu zaprezentowane zostały najsłynniejsze utwory muzyki klasycznej. W międzyczasie odbyła się także licytacja obrazów, podarowanych przez różnych artystów.

Przed koncertem został pokazany krótki film. Ukazano na nim postęp prac w hospicjum Via Spei, a także planowany końcowy efekt. Zostały także wręczone anioły dobra kolejnym trzem osobom, które w różny sposób przyczyniają się do budowy hospicjum. Do tej pory wręczono 145 aniołów i 36 złotych aniołów. Każda ze statuetek jest wyjątkowa, wykonana ręcznie i podpisana osobnym numerem.

Występ wspaniałego pianisty i jego asystentki nagrodzony został długimi brawami i owacją. Poproszony o bis Waldemar Malicki zagrał jeszcze trzy krótkie utwory.

Organizatorem poniedziałkowego wydarzenia była fundacja Kromka Chleba, sponsorem głównym- Forum Ekonomiczne w Krynicy, zaś patronat medialny objęły różne tarnowskie media i portale.

Całkowity dochód z przekazanych datków i darowizn zostanie przeznaczony na realizację prac wykończeniowych w budynku hospicjum Via Spei. Dzięki wsparciu wielu darczyńców do tej pory udało się zrealizować już ok. 75% budowy. Aktualnie trwa układanie płytek ceramicznych w pomieszczeniach, następnie planowane są kolejne prace wykończeniowe (m.in. malowanie ścian, sufity podwieszane, podłogi), ocieplenie budynku i wykonanie tynków zewnętrznych.  Aby zakończyć budowę Fundacja Kromka Chleba – inicjator budowy – nadal pozyskuje darowizny finansowe i materiałowe, 1% podatku, organizuje wydarzenia charytatywne, prowadzi zbiórki publiczne.

Anna Hajduk