Warsztaty fotograficzne w TCK – poprowadzi Robert Pranagal, autor wystawy Memu Miastu.

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty fotograficzne „PORTRET – MIĘDZY PRAWDĄ A KREACJĄ”, które poprowadzi Robert Pranagal. Dzień wcześniej, 1 października jest otwarcie jego wystawy „Memu miastu” w Galerii TCK i spotkanie autorskie, w którym można wziąć udział. Wracają także zajęcia cykliczne w TCK , w tym prowadzona z powodzeniem otwARTa pracownia fotograficzna. Placówka kulturalna przygotowała również szereg dodatkowych wydarzeń, o których na bieżąco będzie informować, a wiele z nich będzie dotyczyć właśnie tematu fotografii.   

Pierwszym z tych wydarzeń są warsztaty fotograficzne „Portret – między prawdą a kreacją”, przygotowane z myślą o osobach, które fotografują i chciałyby zasięgnąć profesjonalnej porady, rozwinąć swoją pasję w kierunku fotografii portretowej. Warsztaty będą prowadzone w małych grupach, w przygotowanym studiu fotograficznym i z profesjonalnie przygotowanymi modelkami. Najpierw będzie wstęp teoretyczny na temat portretu, który obejmie następujące tematy:

  •  Jak to się wszystko zaczęło?
  • Ile w portrecie prawdy, a ile manipulacji?
  • Co szkodzi prawdzie, a co wspiera kreację?
  • Garść przykładów
  • Jak przygotować się do sesji?
  • Jak współpracować z modelką/modelem?
  • Do dzieła!

Każdy z uczestników będzie miał szansę wykonać sesję fotograficzną z modelką na własnym sprzęcie (aparat fotograficzny) pod czujnym okiem prowadzącego z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu studyjnego, a na koniec wykonane zdjęcia zostaną omówione i przeanalizowane.

W związku z powyższym na warsztaty należy przyjść z aparatem fotograficznym. Do udziału w warsztatach fotograficznych z portretu zapraszamy osoby, które ukończyły 16 lat. Odbędą się one jednego dnia, w dwóch grupach i obejmować będą 4 godziny zajęć, według harmonogramu:

  • Grupa I  –  2 października (sobota)   –  godz. 9.00-13.00
  • Grupa II –  2 października (sobota)  –  godz. 14.00-18.00

Koszt udziału w warsztatach to 50 złotych.

Zapisy rozpoczynają się 28 września, poniedziałek-piątek od godziny 8.00 do 18.00, sobota od godziny 8.45 do 14.00, w Biurze Obsługi TCK. Liczy się kolejność zgłoszeń, a gwarantem miejsca jest wpłata. Liczba miejsc ograniczona.

Marcin Dąbek, Starszy Asystent Dyrektora, Tarnowskie Centrum Kultury