Najlepszy sportowiec PGNiG Superligi przedłużył kontrakt z Grupą Azoty SPR Tarnów.

Japończyk Rennosuke Tokuda podpisał kontrakt z tarnowską drużyną do końca sezonu 2021/2022.

Rennosuke Tokuda rozgrywa swój drugi sezon z barwach Grupy Azoty SPR Tarnów. Jego transfer okazał się strzałem w dziesiątkę i Japończyk szybko stał się jednym z kluczowych zawodników w zespole. Zyskał także sympatię i zaufanie kibiców. Na półmetku obecnego sezonu PGNiG Superligi z 92 bramkami na koncie jest liderem klasyfikacji strzelców. Zajmuje także drugie miejsce w rankingu asystujących. Ze względu na swój niestandardowy styl gry jest niezwykle niewygodnym rywalem dla przeciwników.

Przedłużenie kontraktu z Tokudą to kolejny sukces klubu w tak krótkim czasie. Po dość długich negocjacjach udało się przekonać obecnego króla strzelców PGNiG Superligi do pozostania w naszym klubie przez kolejny rok. Uważam, że dla Grupy Azoty SPR Tarnów to ogromny sukces, że reprezentant Japonii widzi u nas perspektywy rozwoju. Na dzisiaj Renno to jeden z liderów naszego zespołu – najlepszy strzelec i najlepszy asystujący. Ważne są nie tylko jego bramki – w ostatnich meczach pokazał również, że potrafi grać dla zespołu. Mam nadzieję, że wspólnie z naszym zespołem będzie świętował także sukcesy drużynowe.  – komentuje podpisanie kontraktu prezes Grupy Azoty SPR Tarnów, Krzysztof Mogielnicki

Pragnę nadal rozwijać się z obecnym zespołem i osiągać coraz więcej sukcesów. Chcę cieszyć się ze zwycięstw z fanami z Tarnowa. Bardzo lubię to miasto – mówi sam zawodnik.

Tokuda występuje na boisku również jako reprezentant Japonii. Wziął udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej 2021 w Egipcie i pomimo sporej konkurencji na swojej pozycji podczas turnieju dostał szansę zaprezentowania się w drużynie narodowej i w 6 meczach strzelił 10 bramek.