Na szczepienie przeciw Covid-19 autobusem.

W poniedziałek, 19 kwietnia w hali “Jaskółka’ przy ul. Gumniskiej rusza masowy punkt szczepień. Z tej okazji tarnowskie MPK uruchamia dwie dodatkowe linie autobusowe, które dowiozą tarnowian do miejsca docelowego oraz odwiozą.

Znajdująca się w Mościcach, odnowiona hala widowiskowo-sportowa była przez ostatnie tygodnie przygotowywana pod szpital polowy dla pacjentów covidowych. W tym momencie będzie to miejsce masowych szczepień przeciw koronawirusowi. Aby ułatwić mieszkańcom Tarnowa, dostanie się tam – tarnowska komunikacja miejska uruchomiła dwie nowe linie o numerze 121 i 122, które bezpośrednio będą podjeżdżać pod halę. Autobusy będą kursować co 45 minut w każdym dniu tygodnia.

Jak będzie przebiegała trasa autobusowa? Linia nr 121 będzie miała swój początek na pętli na osiedlu Jasna II. Następnie przejedzie przez ulicę Wojska Polskiego, Starodąbrowską, Słoneczną, Lwowską i Mostową. Z kolei linia nr 122 rozpocznie kurs spod Parku Wodnego i przejedzie ulicami: Piłsudskiego, Romanowicza, Klikowską, Solidarności, Mickiewicza, Starodąbrowską oraz Mostową.  Powrót tych linii odbędzie się tymi samymi trasami. Dodatkowo MPK zmienia nieco kurs “9”, która z Mościc będzie podjeżdżać pod Arenę Jaskółka. 

źródło/www.tarnow.pl