Międzynarodowy Dzień Osób Starszych – Tarnowskie Dni Seniora.

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, dlatego nasze miasto przy współpracy z Międzyosiedlowymi Centrami Aktywności Senioralnej, w ramach budżetu obywatelskiego, zorganizowało dla tej grupy mieszkańców specjalne spotkania.

Dni Tarnowskiego Seniora rozpoczęły się już 30 września w Międzyosiedlowym Centrum “Krzyż” przy ulicy Krzyskiej 112 przy muzyce na żywo oraz poczęstunku. Z kolei w piątek (1.10) osoby starsze będą mogły spotkać się o godzinie 10.00 przy kawie i herbacie oraz słodkiej przekąsce w Centrum „Złoty Wiek” przy ulicy Pułaskiego 92. Na ten wyjątkowy dzień zaplanowano także część rozrywkową, czyli: śpiewanie, konkursy z nagrodami oraz gry i zabawy towarzyskie.

W kolejnych dniach program spotkań, przedstawia się następująco:

  • 8 października o godzinie 9.00 w Międzyosiedlowy Centrum “KANON przy ulicy Zbylitowskiej odbędzie się spotkanie z dietetykiem, degustacja fit koktajli oraz wykład z profilaktyki i prewencji żywieniowej seniora. 
  • 14 października w sali 017 budynku C Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie będzie miał miejsce wykład dotyczący kampanii społecznej na temat „Bezpieczny Senior – jak się nie dać oszustom”, które organizuje je Centrum „UTW”.

Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej działają od 1 lipca 2021 r. i są współfinansowane z budżetu Gminy Miasta Tarnowa w łącznej wysokości 450.000 zł. Celem projektu jest podtrzymanie aktywności społecznej osób powyżej 55. roku życia. Projekt został wybrany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021.

źródło/www.tarnow.pl