Miasto szuka nowego wykonawcy do remontu ulicy Lwowskiej!

Trwają poszukiwania nowego wykonawcy, który podejmie się zakończyć remont na ulicy Lwowskiej. Przetarg ma być rozstrzygnięty jeszcze latem a prace ruszyć już po wakacjach.

Firma ,, Strabag” jesienią 2019 roku przerwała roboty budowlane i złożyła pozew przeciw miastu, które w marcu odstąpiło od umowy. Jak informuje tarnowski Zarząd Dróg i Komunikacji, prace powinny zostać wznowione przez nowego wykonawcę jesienią. Obecnie miejskie przedsiebiorstwo PUK wykonuje czynności organizacyjne, by przywrócić ruch okrężny na skrzyżowaniu Lwowskiej z ulicą Okrężną. Rondo ma być gotowe jeszcze przed wakacjami. Według założeń, remont tej bardzo ruchliwej ulicy miał się zakończyć we wrześniu tego roku, z racji otrzymanego na nią dofinansowania unijnego. Teraz wiadomo, że inwestycja nie zostanie do tego czasu rozliczona i odebrana. Miasto w tej sprawie prowadzi rozmowy o zgode na zmianę okresu zakończenia prac z Ministerstwem Rozwoju.

Przypomnijmy, że Strabag domagał się sam wydłużenia terminu oddania Lwowskiej do kwietnia 2021 roku i nie zgadzał się też, na ponoszenie kosztów związanych z rocznym opóźnieniem rozpoczęcia prac, które było spowodowane długim czasem pozyskiwania dokumentacji. Firma domagała się również większej kwoty od miasta, z powodu wzrostu kosztów, wydanych na przeróżne materiały i wykonanie.