MetaLove Granie – koncert zespołów Incydent i Tester gier

23 czerwca o godz. 20.00 w Stowarzyszeniu Przepraszam przy ul. Rynek 9 odbył się koncert zespołów Tester gier i Incydent.

W upalny, niedzielny wieczór tarnowianie spędzają czas relaksując się w cieniu przy pucharku z lodami lub spacerując po parku całymi rodzinami. Jeszcze inni ochładzają się przy pomocy trunku w zimnych murach piwnicy i przy akompaniamencie metalowych brzmień.

– Koncerty są organizowane w zależności od tego jakie zespoły się do nas zgłoszą, natomiast stałe wydarzenia to PubQuiz we wtorki i karaoke we czwartki – mówi Piotr Solecki, zastępca przewodniczącego stowarzyszenia Przepraszam – Czasem jest bardzo dużo ludzi, innym razem mniej, ale nie narzekamy. Udostępniamy nasze piwnice, które otrzymaliśmy od miasta w ramach potrzeby związanej z naszą działalnością i nie pobieramy z tego tytułu żadnych opłat. Utrzymujemy się z tego, co dostaniemy od sponsorów. Jesteśmy otwarci na wszystkie gatunki muzyczne i artystów.

Jeszcze nie dawno piwnica Przepraszam była klubem studenckim ze szczególnym upodobaniem do rockowych i metalowych brzmień. Obecnie jest to stowarzyszenie non-profit, które nie ogranicza się do żadnego określonego gatunku.

Na koncert przybyła spora grupa młodych ludzi, którzy nie wahali się zademonstrować, jak dobrze się bawią. Zgodnie poruszali się w rytm wydobywanych dźwięków, zapominając o reszcie świata. Panująca atmosfera stwarzała niepowtarzalny klimat i poczucie wzajemnej wspólnoty. Ostre brzmienia elektryzowały atmosferę, nadając jej energii.

Jednym z zespołów, który zaprezentował swój repertuar był Incydent z Nowej Huty reprezentujący metalowe brzmienia.

– W tym składzie gramy od dwóch lat. Natomiast my z kolegą współpracujemy już ponad 6. Gramy w gatunku hardcore punk z metalowym zacięciem. Występujemy średnio 2 razy w miesiącu – opowiadają Bartek Madejski i Dawid Kołodziejczyk, członkowie zespołu Incydent – Teraz wydajemy płytę, niedawno skończyliśmy nagrania, ukarze się ona w ciągu 2 miesięcy.

Już 7 lipca w murach piwnicy Przepraszam zagości kolejny artysta – Arkadiusz Obrzut, związany z krakowską restauracją Piwnica pod Baranami. Serdecznie zapraszamy!

 

Magdalena Stanula