Małopolska Tour ponownie w Tarnowie.

Jedno z największych wydarzeń rowerowych w Polsce znów zagości w naszym mieście 21 sierpnia. Impreza sportowa odbywa się od 2017 roku i gromadzi jak zawsze tysiące pasjonatów i amatorów jednośladów.

O 12.10 na Błoniach przy ul. Romanowicza, gdzie będzie znajdowało się biuro imprezy, nastąpi start do rodzinnego rajdu rowerowego – zapisy przyjmowane są TUTAJ. Uczestnicy wydarzenia będą mieli jedną z czterech tras:

  • Mini I (18 km) i Mini II (7 km) – te miejskie trasy przebiegają ścieżkami rowerowymi. W połowie drogi na kolarzy czekała będzie owocowa niespodzianka.
  • Klimatyczna trasa Midi (29 km) oprócz odcinków miejskich prowadzić będzie także przed podmiejskie wioski oraz przysiółki.
  • Maxi (40km) to dluga trasa biegnaca drogami wiodącymi wśród pól, łąk i lasów.

Organizatorzy zapewniają, że planowane trasy są to asfaltowe, płaskie i do pokonania na każdym rowerze. Mapa tras dostępna jest TUTAJ, regulamin rajdu TUTAJ

Przed uczestnicy otrzymują pakiety z numerami startowymi, koszulkami z logo imprezy oraz voucherami na posiłek, a na mecie czekać będą na nich pamiątkowe medale. O 12.30 zaplanowano otwarcie miasteczka Małopolska Tour 2022, gdzie czekać będą liczne atrakcje, m.in. slote cars, pokazy dirt jumpingu (podniebne ewolucje na rowerach), ekstremalny tor rowerowy – pumptrack, oraz Bicykl Show, czyli ewolucje na bicyklach. Odwiedzający miasteczko będą mieli okazje skorzystać ze stacjonarnych rowerów z blenderem (blender bike’ów), oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami. Nie zabraknie Kids Race, czyli wyścigów dla najmłodszych i będzie strefa wystawiennicza z warsztatami i prelekcjami oraz Akademia Bezpiecznego Rowerzysty.

Całość zakończy koncert zespołu Wilki, którego początek zaplanowano na godz. 19.00. Udział Małopolska Tour jest bezpłatny.

www.tarnow.pl