Ligowe zmagania z kompletem zwycięstw!

W środę rozegrany został zaległy i zarazem ostatni meczu małopolskiej ligi juniorów młodszych, w którym to „siódemka” MKS Pałac Młodzieży Tarnów zwyciężyła na wyjeździe UMKS-PMOS Chrzanów. Przypominamy, że młodzi zawodnicy zapewnili sobie już wcześniej tytuł mistrzów Małopolski i z kompletem zwycięstw zakończyli swój sezon ligowy.

Na początku gry gospodarze prowadzili 2-1, szybko jednak stracili kolejne bramki i na prowadzeniu była już nasza ekipa Pałacu z wynikiem 5-2. Chrzanowska drużyna nie czekała długo, by się zmobilizować i zaatakować tarnowian, dlatego między 10 a 15 minutą przejęli na chwilę prowadzenie po serii rzutów oraz akcji Jana Kuci, doprowadzając do wyniku 6-7. Nasi młodzi szczypiorniści nie zwlekali, by odebrać prowadzenie – po rzutach Kacpra Bienia, Dominika Jaca i Sebastiana Kuli, w 19 min gry, było już dla nas 9-7. Zespoły do pierwszej połowy toczyły dość zaciętą walkę o punkty, ale pod koniec pierwszej połowy, bieg spotkania zdecydowanie należał do tarnowian, w której to Maciej Gwóźdź wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 15-11, a do przerwy na 16-13 przypieczętował to Klaudiusz Kasprzyk.

W drugiej fazie gry UMKS-PMOS zbliżył się na dystans dwóch bramek, a w 40 min meczu Oliwier Kaczmarczyk doprowadził do prowadzenia 19-20. Dość nerwowo zrobiło się pod koniec spotkanie, w której to gospodarze rzucili aż pięć bramek, nie tracąc żadnej i po kolejnym trafieniu Jana Kuci wygrywali 24-21. Gdyby nie trzy celne trafienia Klaudiusza Kasprzyka, Pałac mógłby powoli już porażkę ale na szczęście udało się doprowadzić do remisu 24-24. Ostatnie minuty gry przyniosły już tylko kolejne rzuty do bramki przeciwnika i dobrą obronę, dzięki czemu mecz zakończył się zwycięstwem tarnowian i wynikiem 30-27 (16-13).

MKS Pałac Młodzieży: Michał Zarzycki – Klaudiusz Kasprzyk 7, Sebastian Kula 6, Maciej Woliński 6, Kacper Bień 3, Maciej Gwóźdź 3, Dominik Jac 2, Łukasz Mądel 2, Michał Mucha 1, Maksymilian Bieś, Radosław Musiał.