Lewica ogłosiła listy do Sejmu.

W dniu dzisiejszym w Parku Strzeleckim odbyła się konferencja, podczas której zaprezentowani zostali kandydaci – liderzy Lewicy walczący o mandaty poselskie z okręgu tarnowskiego.

Głównymi hasłami kampanii wyborczej Lewicy w wyborach parlamentarnych mają być służba zdrowia, ochrona środowiska, oświata i świeckość państwa. 

Jedynką Lewicy został Jacek Jabłoński, działacz społeczny i przedsiębiorca, a także lider Wiosny w tarnowskim okręgu. Z numerem dwa wystartuje Jerzy Woźniak, reprezentujący SLD, lekarz medycyny i animator społeczny. Z „trójką” na liście znajduje się Monika Wąż z partii Razem, działaczka społeczna i rolniczka. 

Lewica jest Polsce konieczna. Dziś w szranki wyborcze stają trzy partie, ale już zjednoczone i bez szyldów partyjnych. Będziemy prezentowali program, który rozwiąże wiele problemów społecznych – mówił Jacek Jabłoński. Jerzy Woźniak z kolei przedstawił sytuację w polskiej służbie zdrowia: Jako lekarz i organizator Zakładu Medycyny w Zakliczynie widzę wiele rzeczy, z którymi muszą borykać się dziś zarówno pacjenci jak i lekarze. Czas na zmiany w tej kwestii i Lewica jest w stanie tych zmian dokonać – powiedział Woźniak. Jedną z najważniejszych kwestii do rozwiązania dla Moniki Wąż będą wykluczenia ludzi młodych pochodzących z obszarów wiejskich.

Na liście Lewicy w tegorocznych wyborach znajdują się także m.in. Przemysław Węgrzyn – przedstawiciel środowiska osób niepełnosprawnych, Agnieszka Sienicka – nauczycielka, a także Renata Niziołek – wykładowca akademicki. 

Pełne listy Lewica zamierza ogłosić już w najbliższym czasie, natomiast program wyborczy zaprezentowany zostanie na konwencji w Warszawie w dniu 24.08.2019r.

Zdjęcie Sejmu – źródło Wikipedia.