Letnie Potańcówki 2023.

Na Rynek w Tarnowie wracają Letnie Potańcówki! Cofając się wstecz okazuje się, że pierwsze odbyły się w połowicznie wyremontowanym Amfiteatrze w 2015 r., co nie przeszkadzało licznie zgromadzonym amatorom tańców pod chmurką. Potańcówki ruszają już w niedziele, 2 lipca o godzinie 19.00. 

Z Amfiteatru Letniego Potańcówki przeniosły się na Rynek w 2018 r. i powróciły pod „muszlę” w 2019r z powodu remontu płyty Rynku. Przygodę z tańcami przerwała pandemia wirusa Covid-19 w wyniku czego w 2020 r. i 2021 r. inicjatywa ta została zawieszona.

Pierwsze „po pandemiczne” tańce powróciły i to już na Rynek w ubiegłym roku, niejako „rzutem na taśmę” i zgromadziły rekordowe ilości osób. Tańczyło niejednokrotnie ponad 800 osób, co zważywszy na 10 edycji dało im status najbardziej obleganej tarnowskiej imprezy lata 2022!

Odliczając dwie niespełnione edycje czasów pandemii, tegoroczne Potańcówki odbędą się po raz siódmy. Znowu usłyszymy ulubione melodie i rytmy, zobaczymy uroczego Balmistrza w czarnym cylindrze i fraku, płynącego z w pierwszej parze poprzez zatłoczony rynek. Znowu zobaczymy tam siebie!

Od 2 lipca do 3 września Prezydent Tarnowa – Roman Ciepiela oraz Tarnowskie Centrum Kultury zapraszają na Letnie Potańcówki na Rynek w Tarnowie od 19.00 do 22.00. Wstęp wolny.

Zapraszamy na 10 niezapomnianych niedziel!

www.tck.pl