Kursy kelnerskie i florystyczne w ZSEO Tarnów.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie poszerza ofertę kształcenia o kursy dla osób dorosłych.

Coraz wyższa średnia wieku tarnowian oraz zapotrzebowanie lokalnego rynku sprawiają, że placówki oświatowe dostosowują swoją ofertę do panujących wymogów i oczekiwań ze strony społeczeństwa i pracodawców. Stąd też popularność w ostatnich latach kwalifikacyjnych kursów zawodowych, czyli pozaszkolnej formy kształcenia kierowanej do osób dorosłych zainteresowanych uzyskiwaniem i uzupełnianiem wiedzy. Tarnowski „Ogrodnik” od września 2022 roku planuje poszerzyć swoją ofertę właśnie o tego typu kursy. W szkole prowadzona będzie nauka na kierunkach, takich jak: florystyka, zakładanie i pielęgnacja upraw ogrodniczych oraz kelnerstwo.

– W aktualnych czasach koncepcja ciągłego rozwoju jest kluczem do sukcesu na rynku pracy. Potrzeba doskonalenia zawodowego powoduje, że dorośli poszukują miejsc, gdzie będą mogli nabyć nowe umiejętności. My im to umożliwimy – tłumaczy Robert Kozioł, dyrektor ZSEO.

Tarnowska szkoła stawia na rozwojowe kierunki kształcenia oraz takie, które związane są z tradycją placówki. Zarówno serwis kelnerski, jak i szeroko pojmowane ogrodnictwo i florystyka to zawody rozwojowe i wymagające ciągłego podnoszenia kwalifikacji, co związane jest z kolei z coraz bardziej wygórowanymi standardami ze strony klientów i pracodawców. – Jesteśmy pewni, że nasza oferta trafi do osób poszukujących zarówno nowych ścieżek rozwoju, jak i potrzebujących zdobycia konkretnego doświadczenia kierunkowego – dodaje Robert Kozioł.

 

Kwalifikacyjne kursy zawodowe w „Ogrodniku” będą odbywały się w systemie zaocznym (w weekendy) oraz stacjonarnym (trzy-cztery dni w tygodniu w godzinach popołudniowych), a za ich prowadzenie odpowiadać będzie wykwalifikowana kadra składająca się z nauczycieli i egzaminatorów pracujących na co dzień w ZSEO.

Zdobywanie nowych kwalifikacji będzie darmowe. Po szczegółowe informacje dotyczące konkretnych kursów odsyłamy na stronę www.zseo.tarnow.pl.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych im. Tadeusza Kościuszki