Koncert: Recital fortepianowy Daniela Grupy

Już dzisiaj 10 lipca br. o godzinie 20.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta do tarnowskiego Amfiteatru przy ul. Kopernika 2, na wyjątkowy koncert Daniela Grupy. Wstęp wolny. 

Daniel Grupa to pianista, kompozytor i alpinista, który od wielu lat współpracuje z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej (Marek Jackowski, Piotr Cugowski, Stanisław Soyka, Małgorzata Ostrowska). Pisze muzykę do teatru i filmu. Wiele razy stawał za pulpitem dyrygenckim. Występował na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Festiwalu Top Trendy, Sopot Festival. Od wielu lat towarzyszy na scenie Annie Wyszkoni. Jest założycielem i szefem artystycznym Festiwalu Muzyki Fryderyka Chopina w Sulechowie. Jego wielką pasją są góry, w których – kiedy nie koncertuje – spędza wiele czasu. Udało mu się wejść na Kazbek na Kaukazie (5033 m. n.p.m.), Grossglockner w Wysokich Taurach (3798 m. n.p.m.) i Tetnuldi w Kaukazie Centralnym (4858 m.n.p.m.) Wspinał się w Alpach, Tatrach (między innymi na Zamarłej Turni, Mięguszowieckim Szczycie, Mnichu), w Sokolikach, w Śnieżnych Kotłach, lodospadach czeskich i na Jurze. Teraz przygotowuje się do zdobycia swojego pierwszego siedmiotysięcznika.

Na program recitalu, który zostanie wykonany w tarnowskim Amfiteatrze składają się kompozycje Daniela Grupy, impresje na temat Chopina, Bacha, Paderewskiego i Rachmaninowa. Jednocześnie jest to fascynująca podróż, pełna anegdot, humoru i wspomnień, związanych z tysiącami przejechanych kilometrów, setkami sal koncertowych, ludźmi i niecodziennymi sytuacjami w górach.

Info: www.tck.pl