Kolejny zawodnik z przedłużonym kontraktem!

Grupa Azoty SPR Tarnów przedłużyła umowę z bramkarzem Casprem Liljestrandem. Szwed pozostanie zawodnikiem tarnowskiego klubu do końca sezonu 2021/2022.

Casper Liljestrand dołączył do drużyny Grupy Azoty SPR Tarnów przed rozpoczęciem obecnego sezonu. Poprzedni rozgrywał w barwach drużyny MKS Kalisz. W Tarnowie Liljestrand musiał rywalizować z doświadczonym Patrykiem Małeckim, który wypracował sobie silną pozycję w bramce drużyny Grupy Azoty. Mimo tego, że zazwyczaj jest drugim wyborem trenera, a przy okazji też swojego ojca, Patrika Liljestranda, Casper ma już na swoim koncie kilka dobrych występów i ważnych interwencji. To właśnie on wybronił rzut na wagę awansu do ćwierćfinału PGNiG Pucharu Polski, a w ostatnim ligowym meczu tarnowian z Łomża Vive Kielce jego skuteczność w bramce wyniosła 42%. Zawodnik ma 20 lat i świetne warunki fizyczne (198cm wzrostu i 89 kg wagi).

-Casper to młody zawodnik, który ciągle się rozwija i w którym dostrzegamy ogromny potencjał. Wielokrotnie swoją dobrą dyspozycją ratował drużynę w jej gorszych momentach. Jako klub staramy się stawiać nie tylko na doświadczonych zawodników, ale także na młode talenty i dać im możliwość rozwoju. U Caspra widać nieustanny progres i mamy nadzieję, że wkrótce stanie się jedną z kluczowych postaci w naszej drużynie. – mówi prezes Grupy Azoty SPR Tarnów, Krzysztof Mogielnicki.

Casper Liljestrand podpisał nowy kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Sam zawodnik jest zadowolony z tego, że zostaje z obecną drużyną na kolejny sezon i tak komentuje swoją decyzję:

Cieszę się, że zostaję w Tarnowie na kolejny rok. Lubię atmosferę w drużynie. Wspaniale współpracuje się z moimi kolegami z zespołu i mam nadzieję, że wspólnie osiągniemy nasze cele na ten sezon. Czuję też, że jako bramkarz zrobiłem duży postęp, szczególnie w ciągu kilku ostatnich tygodni i mam nadzieję nadal stawać się lepszy dzięki ciężkiej pracy.

Casprowi życzymy samych sukcesów oraz dalszego rozwoju!

 Natalia Fronk