Kino Marzenie. Ferie 2024.

Zapraszamy dzieci i dorosłych, grupy zorganizowane oraz każdego, kto ma ochotę na wartościowe propozycje filmowe, do kina Marzenie na FILMOWE PORANKI. Spotkajmy się 12, 14, 16, 19, 21 i 23 lutego (feriowe poniedziałki, środy i piątki) o godzinie 11:00. Na godzinę 11:00 zaplanowane są aktywności i zabawy, projekcje będą rozpoczynać się o godzinie 12:00.

Harmonogram projekcji

 12.02 Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele (zalecany wiek 4+)

Pełna ciepła, wzruszająca bajka dla najmłodszych, oparta na uwielbianym przez dzieci i wielokrotnie nagradzanym serialu telewizyjnym. Film przedstawia przygody ptasiej rodziny maskonurów: Oony i jej braciszka Baby oraz ich towarzyszy zabaw, May i Mossy’ego. Opowiada o przyrodzie, bliskości i odwadze oraz o tym, że przyjaciele trzymają się razem, co by się nie działo!

 14.02 Dancing Queen (zalecany wiek 10+)

Świat 12-letniej Miny wywraca się do góry nogami, gdy do jej miasteczka przeprowadza się znany tancerz Edvin. Dziewczyna zupełnie traci dla niego głowę. Gdy chłopak ogłasza konkurs w poszukiwaniu nowych członków swojej grupy tanecznej, Mina widzi w tym niepowtarzalną szansę. W stanie miłosnego odurzenia zapomina jednak o pewnej przeszkodzie: przecież w ogóle nie potrafi tańczyć!

 16.02 Podróż do krainy jutra (zalecany wiek 8+)

10-letni Riki ucieka z domu po tajemniczym sygnale alarmowym, wysyłanym przez dziwny, błyszczący kamień. Okazuje się, że kamień jest magiczny i przenosi zdezorientowanego Rikiego do zapierającego dech w piersiach, równoległego świata. Kraina Jutra to miejsce, gdzie zwierzęta mówią, maszyny żyją w zgodzie z przyrodą, a wszędzie jest pięknie i zielono. Opowieść pełna przygód, niebezpieczeństw, humoru i kolorów.

 19.02 Pies i robot (zalecany wiek 10+)

Nowojorski czworonóg dzięki koledze wreszcie odżywa. Ma już z kim długie godziny grać w gry wideo, jeździć na rolkach w Central Parku i podziwiać zachody słońca. Podczas pewnej wizyty nad morzem zdarza się jednak nieszczęśliwy wypadek: Robot rdzewieje i znieruchomiały grzęźnie w piasku. Pies próbuje za wszelką cenę go uratować. Włamuje się nawet na plażę, przez co trafia za kratki! Pozbawiona dialogów animacja, która zapewni nostalgiczną podróż śladami estetyki, stylu życia i muzyki lat 80., uczy, dlaczego warto dbać o swoje relacje i jak pielęgnować te piękniejsze wspomnienia. Film powstał na podstawie powieści graficznej Sary Varon.

 21.02 Moja gwiazdka (zalecany wiek 4+)

Po przeprowadzce do dużego miasta Laura tęskni za poprzednim domem. Czuje się samotna, nie lubi nowego mieszkania, a znalezienie przyjaciół w nowym miejscu nie jest łatwe. Pewnego dnia widzi spadającą na ziemię gwiazdkę, znajduje ją i opatruje jej skaleczone ramię. Tak zaczyna się magiczna przyjaźń dziewczynki i gwiazdy. Inspiracją do powstania filmu stała się książka dla dzieci autorstwa Klausa Baumgarta, która sprzedała się w dwóch milionach egzemplarzy w 31 krajach na całym świecie.

23.02 Chłopiec i czapla (zalecany wiek 12+)

Uznawany jest za jeden z najwybitniejszych wizualnie filmów Miyazakiego. Anime, którego światowa premiera odbyła się 7 września tego roku na Toronto International Film Festival, zostało wyprodukowane przez współzałożyciela Studia Ghibli Toshio Suzuki, a muzykę do niej skomponował wieloletni współpracownik Miyazakiego Joe Hisaishi.

Przed każdym seansem odbędzie się spotkanie, podczas którego (w zależności od ilości i wieku uczestników) proponujemy takie aktywności jak:

 Czytanie na ekranie- można zabrać koc lub karimatę, aby wygodnie się położyć słuchając.

 Praca artystyczna, rysunek intuicyjny, kolaże.

 Gra terenowa w kinie.

 Zabawa chustą animacyjną.

 Zabawy muzyczne.

 Smiechoterapia- joga śmiechu.

. Zadbamy o to, aby każdy znalazł swój komfort, również dorośli i żeby było bez pośpiechu- światło będzie przygaszone, delikatna muzyka w tle. Zwolnimy i pozwolimy myślom płynąć. Spotkanie zakończymy bardzo przyjemną sesją śmiechoterapii z terapeutką Kamilą Bachulą (14, 16 i 21 lutego). Proszę zadzwoń i daj nam znać, że przyjdziesz, pomoże nam to w lepszej organizacji i dostosowaniu zabaw/aktywności. Czekamy na Ciebie w kinie.

Agnieszka Hołda-Myśliwiec, Kino Marzenie