Kacper Majewski wzmocnieniem Grupy Azoty Tarnów!

Lewy skrzydłowy Kacper Majewski podpisał półroczny kontrakt z Grupą Azoty Tarnów, z możliwością przedłużenia do końca sezonu 2020/2021. 24-letni zawodnik, w ubiegłym sezonie zdobył 64 bramki w barwach pierwszoligowego klubu MSPR Siódemka Miedź Legnica.

Kacper Majewski zaliczył udany występ podczas starcia ówcześnie reprezentowanego klubu z Grupą Azoty Tarnów podczas rozgrywek Pucharu Polski 2019/2020. Trafił wtedy pięciokrotnie do bramki niebiesko-białych.

Majewski od kilku sezonów był ważną, kluczową postacią zespołu Siódemki. W swoim najlepszym sezonie rzucił 95 bramek. Kacper Majewski z entuzjazmem przyjął propozycję przystąpienia do tarnowskiego projektu: Cieszę się, że mam możliwość dołączenia do superligowego klubu Grupa Azoty Tarnów. Jest to stabilny, mądrze prowadzony klub, świetne miejsce do rozwoju zawodowego. Warto również wspomnieć o trenerze Patriku Liljestrandzie, który w minionym sezonie, osiągnął bardzo dobry wynik z Kaliszem, co jest świadectwem wysokich umiejętności trenera. Ważnym aspektem jest również to, że jest to młody zespół, ze świetną energią i atmosferą – powiedział Majewski.

Zawodnik z niecierpliwością czeka na możliwość sprawdzenia się w tarnowskim klubie: Jestem zawodnikiem, który walczy do końca i zostawia całe serce na parkiecie, więc mam nadzieję, że te cechy zaowocują w dobrą grę w sezonie.

Dyrektor Sportowy, Krzysztof Mogielnicki, wiąże nadzieje z nowym wzmocnieniem, zwracając uwagę na waleczny charakter 24-letniego zawodnika: Kacper jest to niezwykle ambitny chłopak z charakterem wojownika, który był jednym z niekwestionowanych liderów swojego zespołu. Prezentował stabilny poziom przez kilka sezonów w Legnicy, zdobywając regularnie bramki. Szukamy do zespołu zawodników, którzy nie boją się ciężkiej pracy i są przygotowani mentalnie do niestrudzonej walki o punkty. Majka doskonale wpisuje się w te założenia. Warto również wskazać, że jest wychowankiem z naszego regionu – UKS Czwórka Libiąż, a my, jako Grupa Azoty Tarnów, pragniemy wspierać zawodników z województwa małopolskiego.

 Kacper Majewski rozpocznie współpracę z drużyną od 20-ego lipca, czyli od momentu startu drugiej części okresu przygotowawczego Grupy Azoty Tarnów.