“Już nie zapomnisz mnie” – koncert Tomasza Stockingera.

12 marca 2021 r. o godzinie 19.00 w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się wyjątkowy koncert Tomasza Stockingera pt. “Już nie zapomnisz mnie”. To piękne wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie. Wieczór spędzimy w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego. 

Zapraszamy na romantyczne i zadziorne, melancholijne i komiczne – piosenki autorstwa legend polskiej literatury muzycznej: Hemara, Tuwima, Warsa, Petersburskiego – w mistrzowskim wykonaniu Tomasza Stockingera. Aktor pokazał, co oznacza bycie przedwojennym amantem i czarowanie kobiet w stylu Humphrey`a Bogarta – koniecznie w kapeluszu.

Tytuł programu pochodzi od piosenki “Już nie zapomnisz mnie”, która stanowiła główny motyw muzyczny polskiej komedii “Zapomniana melodia” z 1938 roku. Koncert poświęcony jest twórcom takim jak Henryk Wars czy Jerzy Jurandot. A jako że wykonawcą jest aktor, oddaje także przez swój recital hołd gwiazdom kina przedwojennego i przypomina Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego, Antoniego Fertnera i innych. Spotkanie w rytmie walca i tanga, przy akompaniamencie pianisty, jak za dawnych, dobrych lat. Wraca do nas łagodnym uśmiechem, niesłychanym charm’em i przenosi do magicznego dwudziestolecia. Ten program to elegancja i szyk minionych lat, wciąż tak żywo wspominanych.

Tomasz Stockinger – aktor filmowy i teatralny, artysta estradowy. Ukończył PWST w Warszawie  w 1978 roku, od tego czasu nieprzerwanie związany z teatrem, kinem, telewizją, a także estradą. Jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawanych polskich aktorów. Syn znanego aktora Andrzeja Stockingera, kontynuuje również  rodzinne  muzyczne tradycje. W 2005 roku nagrał solową płytę z Polskim Radiem pt. “Melodią wracasz do mnie”. Karierę teatralną zaczął w Teatrze Dramatycznym, później współpracował z teatrami: Kwadrat, Scena Prezentacje, Syrena, Roma i Komedia. Najważniejsze filmy: Sto koni…, Bołdyn,  Znachor, Lata 20te,30te…, seriale: Dom, Rycerze i rabusie, Pogranicze w ogniu, Zespół  adwokacki i Klan. Obecnie aktor występuje w warszawskiej Kamienicy, goszcząc też na wielu innych polskich scenach w repertuarze teatralnym i muzycznym.

Stefan Gąsieniec – kompozytor, aranżer muzyczny, pianista. Wyróżniony w roku 2010 Nagrodą Specjalną Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego za nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury. Skomponował, zaaranżował i wyprodukował muzykę do solowego albumu Krzysztofa Cugowskiego pt. “Przebudzenie”. Równorzędnie koncertuje jako pianista w Polsce i za granicą, z gwiazdami światowego jazzu. Komponował, aranżował i koncertował z większością gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Cena biletu: 30 zł. Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych. Sprzedaż biletów: on-line: www.csm.tarnow.pl i Kasa CSM, Traugutta 1, 33 – 101 Tarnów. Numer telefonu: 14 633 46 04, mail: kasa@csm.tarnow.pl

Kasa czynna: poniedziałek – piątek 10.00 – 20.00, sobota – niedziela 15.00 – 20.00

źródło/www.csm.tarnow.pl