“Jaś i Małgosia” w reżyserii Matyldy Baczyńskiej!

Długo oczekiwany – pierwszy spektakl pod tytułem ,, Jaś i Małgosia”, który można zobaczyć o północy w Teatrze im. Ludowika Solskiego. Na Dużej Scenie, w reżyserii Matyldy Baczyńskiej – pierwsza a zarazem najnowsza propozycja tarnowskiego teatru, będzie można oglądnąć z 5 na 6 czerwca (z  piątku na sobotę).

Już jutro po długim okresie kwarantanny i zastoju w kulturze w związku z epidemia – na tarnowskiej scenie pojawią się utalentowani aktorzy i nie tylko :

  • Autor: Monika Wenta,
  • Reżyseria, scenografia i kostiumy: Matylda Baczyńska,
  • Asystent reżysera: Kamil Urban,
  • Muzyka: Piotr Niedojadło,
  • Inspicjent, sufler: Aleksandra Stach.

Tradycyjna baśń dobrze nam wszystkim znana, została przez młodą reżyserkę unowocześniona :

Bajka skupia się na opowiedzeniu o relacjach międzyludzkich. Jak dzieci reagują, gdy w życie wkracza nowa osoba, jak funkcjonują ze sobą gdy razem poznają świat i próbują znaleźć w nim miejsce dla siebie. To także opowieść o tym, że problemy rozwiązywane sprytem i inteligencją a nie przemocą, przynoszą więcej korzyści oraz satysfakcji. Poruszony zostaje też ważki temat – dotyczący smutku, nazywany obecnie: depresją – choroby XXI wieku. Jest to próba odpowiedzi na to czym jest, jak egzystuje osoba chora, którą widzi i próbuje zrozumieć dziecko. Opowieść przedstawia również iż zło i nieprawe uczynki biorą się z wewnętrznego nieszczęścia osoby je czyniącej oraz braku miłości, przyjaźni w życiu. Daje widzom do zrozumienia, że każdy ma prawo do błędu oraz drugiej szansy, bo w każdym z nas tak naprawdę tkwi dobry człowiek. Zaś prawdziwa przyjaźń i miłość są wartościami bezcennymi, trzeba je chronić i pielęgnować.

Piękna muzyka, wiele piosenek, wesołe dialogi, kolorowa scenografia i kostiumy. Budowana wartka akcja pozwolą na nowo spojrzeć na bardzo dobrze znaną nam baśń. Zarówno dorosły jak i dziecko, znajdzie w świecie “Jasia i Małgosi” coś dla siebie.

Jeszcze raz przypominami – pokaz przedpremierowy z 5 na 6 czerwca (sobota) godz. 00:00, a premiera premiera 6 czerwca (sobota) o godz. 16.00. Spektakl będzie jeszcze 7 czerwca (niedziela) również o godz. 16.00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH  W IMIENIU TEATRU JAK I REDAKCJI!

ŻYCZYMY UDANEJ ZABAWY ORAZ MIŁO SPĘDZONEGO CZASU!