FunFest – Festiwal Humoru.

 

FunFest to nowy festiwal Centrum Sztuki Mościce! W ramach festiwalu dobrego humoru odbędą się cztery wydarzenia. Program festiwalu został ułożony, zarówno dla młodzieży, jak i starszych odbiorców, dla miłośników ponadczasowych polskich komedii i osób, które cenią dobrą grę aktorską oraz doceniają błyskotliwe monologi! FunFest będzie trwał od 11-24 marca. 

FunFest jest okazją do spotkania się i dobrej zabawy! Program Festiwalu:

 • 11 marca 2023, godz. 18.00 – Artur Andrus z zespołem – recital kabaretowy
 • 12 marca 2023,  godz. 18.00 – „Prezent urodzinowy” – spektakl komediowy Teatru Capitol
 • 18 marca 2023,  godz. 19.00 – Adam Van Bendler – “Zło konieczne” – stand-up
 • 24 marca 2023,  godz. 18.00 – Cezary Pazura – stand-up i film “Kiler”

11 marca 2023, godz. 18:00 – Artur Andrus z zespołem – recital kabaretowy w ramach FunFest

Bilety: 90 zł (normalny), 70 zł (ulgowy, pufy)

Podczas recitalu  Artura Andrusa, w którym usłyszymy znane, lubiane, wciąż przez publiczność oczekiwane utwory, będące już niekwestionowanymi przebojami piosenki kabaretowej. Pojawią się także te pochodzące z ostatniego albumu pt. „Sokratesa 18”. O podróżach – dalekich i bliskich. O miejscach. Takich, w których autor był i takich, w których go nie było, bo niektóre nawet nie istnieją. O uczuciach. Własnych i cudzych. Przeżytych, zauważonych, zasłyszanych i zmyślonych. Trochę poważnie i trochę nie.

Piosenki będą przeplatane wierszami, humorystycznymi komentarzami, anegdotami, zawsze na najwyższym poziomie – o czym chyba nikogo, kto zetknął się z tym artystą nie trzeba przekonywać.

Arturowi Andrusowi towarzyszą muzycy:

 • Wojciech Stec- fortepian, gitara
 • Łukasz Borowiecki – kontrabas, akordeon
 • Łukasz Poprawski – saksofony, klarnet
 • Paweł Żejmo – perkusja

12 marca 2023, godz. 18:00  – „Prezent urodzinowy” spektakl Teatru Capitol w ramach FunFest

Bilety: 130 zł (normalny), 110 zł (ulgowy i miejsca boczne), 100 zł (pufy)

Uważaj, o czym zamarzysz, nim zdmuchniesz świeczkę urodzinową! Ta komedia niezaplanowanych sytuacji, mogłaby zdarzyć się  naprawdę, gdy fantazja zaczyna wodzić bohaterów na pokuszenie lub… wodzić ich za nos, ku uciesze wkręconego w tę drakę Widza.

Dwa bliźniacze apartamenty luksusowego hotelu, sąsiadujące przez ścianę jak w lustrzanym odbiciu, mogą pomieścić nawet najbardziej ekscentrycznych gości: skłócone małżeństwo w separacji, włoskiego kelnera, który Włochem jest lub bywa, urzędnika państwowego czekającego na skandaliczny Prezent Urodzinowy, parę nieśmiałych samotnych serc umówionych przez biuro matrymonialne, elegancką bizneswoman, miłośniczkę romantycznej literatury i …? Długo by jeszcze wyliczać możliwości konfiguracji personalnych, wymykających się spod kontroli – choć aktorów na scenie wciąż jest jedynie pięcioro! Jak to możliwe?  Gdy ukryte drzwi między pokojami okazują się niedomknięte, każdy może stać się kimś, kim wolałby być lub bardzo nie chciałby być…

Drogi Widzu – nie spuszczaj ich z oka i pozostań czujny w obu pokojach naraz do ostatniej minuty tego powalająco zabawnego zamieszania. Każdy komiczny niuans tej nakręcającej się mieszanki wybuchowej zagrany jest z niezwykłą precyzją i w szalonym tempie przez gwiazdorską obsadę aktorów znanych jako mistrzów humoru, pod czujną wodzą reżyserską Jerzego Bończaka.

 • Reżyseria: Jerzy Bończak
 • Obsada: Radosław  Pazura, Katarzyna Pakosińska, Dominika Kryszczyńska, Waldemar Obłoza, Stefan Pawłowski
 • Czas trwania: 120 minut

18 marca 2023, godz. 19:00 – Adam Van Bendler – “Zło konieczne”- stand-up w ramach FunFest

Bilety: 70 zł (normalny), 60 zł (ulgowy, pufy)

Najnowszy program Adama Van Bandlera “Zło konieczne” opowiada między innymi o trudach odnalezienia się w dzisiejszej kulturze pieniądza, władzy i manipulacji, która rządzi mediami .Czym tym razem zaskoczy Adam podczas występu na żywo? Beatbox? Iluzja? Energetyzowanie wody? Pokaz garnków? Jedno jest pewne. Mądrość, jakość, klasa i styl – z tym będzie ciężko. Ale na pewno będzie śmiesznie do bólu.

Adam Van Bendler. Komik, aktor, scenarzysta, założyciel Fundacji Psia Krew – powiedzieć o nim, że to człowiek orkiestra, to nie powiedzieć nic.

W ciągu ostatnich lat ewoluował, dojrzał scenicznie, a wraz z nim dojrzała też jego publiczność. Poza komercyjnymi, atomowymi puentami w ostatnich latach potrafił poruszyć ambitne jak na stand-up tematy, jak śmierć czy depresja. Jeżeli ktoś może przełamywać tabu, żonglować wrażeniami i sprawić, że każdy występ to prawdziwy emocjonalny rollercoaster wrażeń to właśnie ON.

W ciągu ostatnich kilku lat był gwiazdą wszystkich festiwali i największych tras komediowych w Polsce, jak choćby Stand-up Show, Gala Stand-up Comedy, Antrakt Stand-up Festiwal czy trasy Stand-up Skład i Stand-up Time. Pojawiał się w stacjach telewizyjnych – Comedy Central, TVP, Polsat, w programie Dzień Dobry TVN czy też w komediowej sekcji programu Kuby Wojewódzkiego.

Jako młody, nieopierzony i trochę też do końca nieogarnięty komik, odnalazł swoje miejsce na legendarnej gdańskiej scenie “Elżbietańska 6 na ostro”. A raczej odnaleźli go dwaj fenomenalni komicy i absolutni mentorzy Adama: Abelard Giza i Kacper Ruciński. Gdyby nie oni, nie wiadomo czym dziś zajmowałby się Adam.

Dziś ma na swoim koncie ponad 1000 występów w kraju i za granicą, a do tego organizuje i prowadzi comiesięczny cykl “ADAM VAN BENDLER PREZENTUJE”, do którego zaprasza komików z całej Polski. Wszystko to oczywiście w rodzinnym Trójmieście i w okolicach

24 marca 2023, godz. 18:00 – Cezary Pazura – stand-up i film “Kiler” w ramach FunFest

Bilety: 60 zł (normalny), 50 zł (ulgowy, pufy)

Program wieczoru:

 • godz. 18:00 – stand-up Cezary Pazura
 • godz. 20:00 – projekcja filmu “Kiler”

Zapraszamy na stand-up jednego z najpopularniejszych i najbardziej lubianych aktorów, a także cenionego komika Cezarego Pazury! W najnowszym programie Cezary Pazura porusza przede wszystkim wątek stosunków damsko-męskich. Wszystko oczywiście w krzywym zwierciadle.

Cześć kabaretu poświęcona jest także najnowszym trendom w żywieniu, modzie na bezglutenowe posiłki i byciu fit. Artysta w sposób humorystyczny i wręcz przerysowany przedstawia współczesne, czasami aspołeczne zachowania ludzi i otaczającego nas świata. To co czeka wszystkich fanów to „creme de la creme” 30-letniej obecności Cezarego Pazury na polskiej scenie kabaretowej.

Cezary Pazura ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorów i twórcą autorskiego kabaretu. Zagrał w ponad 60 filmach produkcji polskiej, austriackiej i niemieckiej. Cezary Pazura to wielokrotny laureat Złotej Kaczki. W 1991 i 1996 roku otrzymał Złote Lwy Gdańskie. Rola w filmie „Psy 2. Ostatnia Krew” przyniosła mu nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów w Valenciennes. Grał m.in. u Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego, Juliusza Machulskiego, Władysława Pasikowskiego. Niezapomniane aktorskie kreacje stworzył w filmach: „Sztos”, „Chłopaki nie płaczą”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Kiler”, „Ajlawju”, „Szczęśliwego Nowego Jorku”. Komedia gangsterska „Weekend”, która w ubiegłym roku weszła na ekrany kin, jest jego debiutem reżyserskim, wyprodukowanym przez własną firmę producencką Cezar 10. W styczniu 2012 roku swoją premierę miała kontynuacja kultowej komedii „Sztos”, gdzie Cezary Pazura zagrał jedną z głównych ról, a jego firma wyprodukowała film.

O filmie:

Budząc się pewnego dnia we własnym łóżku, Jurek Kiler (Cezary Pazura) zostaje aresztowany przez brygadę antyterrorystyczną. Policja bierze go za groźnego przestępcę, gdyż w bagażniku jego taksówki znaleziono karabin, z którego poprzedniego dnia zabito człowieka. Jurek trafia do więzienia, gdzie od razu staje się gwiazdą wśród kryminalistów. Na nic zdają się tłumaczenia, że oskarżony jest tylko taksówkarzem. Komisarz Ryba (Jerzy Stuhr) nie daje się przekonać, jest absolutnie pewien, że złapał poszukiwanego w całej Europie seryjnego zabójcę. Siara (Janusz Rewiński), gruba ryba świata przestępczego, na wieść o zatrzymaniu Kilera organizuje błyskawiczną akcję i odbija go z rąk policji. Nie wiedząc z kim naprawdę ma do czynienia, zleca mu kolejne zadanie. Pogłoski o niebywałych wyczynach Kilera zataczają coraz szersze kręgi. Jurek tymczasem dochodzi do wniosku, że wyjaśnienie nieporozumienia zupełnie mu się nie opłaca. Z pomocą dziennikarki (Małgorzata Kożuchowska) realizuje sprytny plan.

 • Gatunek: komedia, sensacyjny
 • Czas trwania: 1 godz. 44 min.
 • Produkcja: Polska
 • Premiera: 17 listopada 1997 (Polska)
 • Reżyseria: Juliusz Machulski
 • Scenariusz: Piotr Wereśniak
 • Obsada: Cezary Pazura, Małgorzata Kożuchowska, Jerzy Stuhr, Janusz Rewiński, Katarzyna Figura, Jan Englert

Informacje / bilety:

Bilety zakupione online nie podlegają zwrotowi. Bilety grupowe, w cenie ulgowej, obowiązują przy zakupie minimum 10 biletów.

 • Kasa CSM, godziny otwarcia i kontakt:
 • tel.: 14 633 46 04, mail: kasa@csm.tarnow.pl
 • poniedziałek – piątek – 10:00 – 20:00, sobota – niedziela – 15:00 – 20:00.

Natalia Półtorak