Falstart piłkarek Tarnovii. Na początek porażka z beniaminkiem

Nie tak miał wyglądać pierwszy mecz nowego sezonu reprezentantek Tarnovii. Przy Bandrowskiego zjawił się beniaminek – ROW Rybnik i niespodziewanie zabrał ze sobą na Śląsk trzy punkty. Gospodyniom gra od początku się nie układała. Wpływ na to miało między innymi grząskie boisko, które utrudniło przeprowadzanie akcji, które tarnowiankom wychodzą najlepiej, czyli bazujących na szybkości zawodniczek, zwłaszcza Katarzyny Białoszewskiej. Rybniczanki lepiej czuły się w walce fizycznej i udanie rozbijały próby ataków Tarnovii. Przez pierwsze pół godziny meczu niewiele się działo. W 36 minucie groźną okazję stworzyły rybniczanki, wówczas jeszcze udało się wybić piłkę z linii bramkowej. Chwilę przed przerwą piłkarki ROW-u wykonywały korner, a w dużym zamieszaniu najlepiej poradziła sobie Edyta Botor, kierując futbolówkę do siatki.

Druga część meczu mogła się zacząć dla Tarnovii od straty gola, ale Aleksandra Kalita wybroniła w sytuacji sam na sam. Później przyszedł okres lepszej gry miejscowej drużyny. Przeciwniczki osłabły i oddały inicjatywę. Gol Katarzyny Białoszewskiej z 60 minuty był udokumentowaniem przewagi piłkarek prowadzonych przez trenerski duet Michał Jarząb-Klaudia Gajdur. Najskuteczniejsza napastniczka poprzedniego sezonu I ligi wreszcie otrzymała prostopadłą piłkę i nie miała problemu żeby wpisać się na listę strzelców. Niestety decydujące uderzenie należało do rybniczanek. W 76 minucie Anna Sroka wykorzystała nieporozumienie w szykach obronnych gospodyń i po jej strzale piłka wtoczyła się do bramki. Ten błąd zdecydował, że Tarnovia nie osiągnęła remisu, choć z przebiegu meczu zasłużyła na jeden punkt. Szarże w końcówce spotkania kilka razy były bliskie celu. Najładniejszą akcję zawodniczki w biało-czerwonych koszulkach zademonstrowały w 82 minucie, kiedy Białoszewska minimalnie chybiła po podaniu z lewej strony.

Tarnowianki mają dwa tygodnie na poprawę dyspozycji. 9 września o godz. 13.00 czeka je pierwszy w tym sezonie mecz wyjazdowy, a rywalem będzie Rekord Bielsko Biała. W ten sam dzień ROW Rybnik podejmie Respekt Myślenice.

Tarnovia – ROW Rybnik 1:2 (0:1)
0:1 Edyta Botor 44′
1:1 Katarzyna Białoszewska 60′
1:2 Anna Sroka 76′