eWinner 1 Liga Żużlowa ruszy 11 lipca.

Wszyscy kibice klubów eWinner 1. Ligi Żużlowej czekali na tą informację. Wiceprzewodniczący GKSŻ, Zbigniew Fijałkowski, poinformował wczoraj, że rozgrywki na zapleczu PGE Ekstraligi mają wystartować 11 lipca. Nie wiadomo jednak czy uda rozegrać się fazę play-off, a także póki co nie wiadomo czy udział w rozgrywkach będzie mógł wziąć Lokomotiv Daugavplis. 

– W przyszłym tygodniu składamy wniosek od Ministerstwa Sportu z prośbą o zezwolenie na rozpoczęcie sezonu eWinner 1. Lidze. Zostaną w nim zawarte wszystkie wymagane dokumenty. Jednym z nich będą dokładane zasady sanitarne. Wystąpimy także o zgodę na imprezy pod egidą FIM, FIM Europe i PZM. – wyjaśnia wiceprzewodniczący GKSŻ, Zbigniew Fijałkowski. 

Wszystkie kluby eWinner 1. Ligi Żużlowej zgłosiły swoją gotowość do startu sezonu. – Czekamy na ostateczne rozstrzygnięcia w sprawie Lokomotivu Daugavpils. Sezon ma rozpocząć się 11 lipca. Od 6 do 11 czerwca kluby pierwszej ligi będą podpisywać aneksy finansowe z żużlowcami. – tłumaczy Fiałkowski.

Nie wiadomo także czy uda rozegrać się fazę play-off. – Telewizja pokaże na żywo dwa spotkania z każdej kolejki. Faza play-off zależy od decyzji rządowych. Jeśli kibice będą mogli wrócić na stadiony, to na pewno będzie o to zdecydowanie łatwiej. Poza tym nadal trwają rozmowy z platformą Canal + na temat możliwości technicznych dotyczących transmisji ze wszystkich spotkań. Ta kwestia jest w toku. Na bieżąco będziemy informować o ustaleniach. – podsumowuje Zbigniew Fiałkowski.

Na obecną chwilę nie wiadomo co ze startem 2. Ligi Żużlowej.