Dyskotekowo na tarnowskim lodowisku!

Ostatnie dni ferii zimowych powoli dobiegają końca. Biały krajobraz z grubą warstwą śniegu sprzyjał zimowym szaleństwom. Można było nie tylko pojechać w góry na narty, ale także cieszyć się jazdą na łyżwach.

W Tarnowie jest kilka takich miejsc, które oferują tego rodzaju atrakcję. Dodatkowo przez ostatnie pięć dni, od poniedziałku do piątku, można się było cieszyć darmową tercją. Lodowisko zadaszone przy ul. Wojska Polskiego 14 w Tarnowie zorganizowało bowiem dyskotekę, trwającą od godziny 20:00 do 21:00. W czasie całego wydarzenia przyszło bardzo wielu zainteresowanych. Często można było zobaczyć grupki znajomych lub pary, które skorzystały z nietypowej dyskoteki. Ci, którzy posiadali własne łyżwy, mogli całkowicie bezpłatnie jeździć. Natomiast reszta osób płaciła tylko 4 zł za wypożyczenie.

Osoby z obsługi, które wydają łyżwy twierdzą, że zainteresowanych znalazło się, aż za dużo. Można było dostrzec to na lodowisku, gdzie był naprawdę duży tłok. Często zaliczane przewrotki, nie tylko z własnej winy, były dość częstym widokiem. Taka dyskoteka nie jest dobrą opcją na pierwsze w życiu wejście na lód. Wiele osób bowiem jeździ dość szybko, mając już kilkuletnie doświadczenie. Aby nie zostać potrąconym, trzeba dotrzymywać kroku innym jeżdżącym.

Ochroniarze ciągle mają oko na lodowisko – od godziny otwarcia, aż do zamknięcia. Jak relacjonuje jeden z nich:

– Trafiają się różne przypadki nieodpowiedzialności ze strony korzystających z lodowiska. Wypadków do tej pory nie było. Niebezpiecznymi są jednak pomysły młodych łyżwiarzy. Najczęściej chłopcy bowiem kładą się na lodzie, przeskakując przez siebie. Jest to niesamowicie niebezpieczne, bo każdemu może się wówczas stać krzywda .

Jednak z lodowiska wielu korzysta, a dyskoteka z darmowym wstępem jest naprawdę doskonałą okazją.

Jak na dyskotekę przystało, przyszli również przebierańcy. Jednoczęściowe stroje założyło kilka osób, a Gabrysia i Natalia zgodziły się pozować do zdjęcia. Są uczennicami Liceum i chętnie skorzystały z okazji darmowej tercji.

– To już będzie trzeci rok od pomysłu zorganizowania dyskoteki na lodzie. Na początku było to nieśmiałe próby, teraz wygląda to nieco inaczej. Jest dużo zainteresowanych, szczególnie podczas ferii. Przychodzi masa ludzi – podsumował Bogusław Chwistek, kierownik lodowiska.

Tydzień wcześniej dyskoteka miała miejsce również na Mościckim lodowisku.

Anna Hajduk

Fot. Artur Gawle