Dramatyczne pobicie nad Wątokiem.

Ta sytuacja nie miała mieć ujrzeć światła dziennego ale jednak brutalne pobicie nie umknęło tarnowskim funkcjonariuszom policji, która zatrzymała trzech, poszukiwanych pseudokibiców, którzy początkiem czerwca pobili młodego tarnowianina. 

Według informacji, 19-latek spacerował ulicą Nadbrzeżną Dolną, gdzie napadli na niego trzej mężczyźni. Niebezpieczni bandyci mocno poranili młodego mężczyznę, w ruch poszły pięści, kopnięcia a jeden z nich posiadał przy sobie palkę teleskopową. Po tak zwanej ,,akcji” zostawili go na ulicy, a następnie uciekli swoimi samochodami. Na szczęście był świadek, który od razu poinformował dyżurnego tarnowskiej policji. Patrol jedynie potwierdził pobicie, lecz poszkodowana osoba nie zamierzała zgłaszać tego faktu tarnowskim stróżom prawa. Jak się okazało poszkodowany jest kibicem tarnowskiej drużyny piłkarskiej, a napastnicy to najprawdopodobniej pseudokibice drugiej rywalizującej drużyny. Sprawą zajął się wydział kryminalny, który w ostatnich tygodniach badał okoliczności napadu.

Zebrane informacje pozwoliły na  ustalenie danych personalnych napastników. Są to mieszkańcy Tarnowa i powiatu tarnowskiego w przedziale wiekowym 18-19 lat. Podczas przeszukiwań ich miejsca zamieszkania ,policjanci znaleźli jeszcze inne niebezpieczne narzędzia jak: siekierkę, maczetę, styl oraz gazy pieprzowe. Młodzi “przestępcy” usłyszeli już zarzut pobicia o charakterze chuligańskim, sami przyznali się do brutalnego wykroczenia oraz przedstawili swój powód. Napastnicy dobrowolnie poddali się karze, którą jest dozór policji oraz poręczenia majątkowe.