Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież na zimowe warsztaty.

Dom Kultury przy os. Westerplatte 8a w Tarnowie zaprasza w dniach od 30.01-3.02 na zimowe warsztaty. Zajęcia odbywać się będą w godzinach od 10.00-13.00 w formie zabaw plastycznych, aktorskich i z twórczego projektowania. Spotkania są darmowe, decyduje kolejność zgłoszeń.

W dniach 30 stycznia i 1 lutego zaplanowano warsztaty plastyczne „Zimowa feria barw” – pierwsze przeznaczone będą dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat, a drugie dla młodzieży od 11 do 15 roku życia. Podczas zajęć uczestnicy pobawią się kolorem i fakturą, szukając wszystkich odcieni bieli, ucząc się tego, co wpływa na zmianę barwy. Będzie mnóstwo malowania, rysowania i klejenia, a warsztaty poprowadzi Agnieszka Szułakiewicz, nauczycielka plastyki.

31 stycznia i 2 lutego to warsztaty aktorskie „Rozgrzewalnia”- pierwsze także przeznaczone będą dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat, a drugie dla młodzieży od 11 do 15 roku życia. W czasie spotkań uczestnicy będą pracować nad własnym głosem, ciałem i ekspresją – pojawią się ćwiczenia oddechowe i z dykcji, improwizacja, podstawowe techniki aktorskie i inne. Wszystko to pod okiem Magdaleny Trusz, realizatorki projektów aktorsko-twórczych.

Z kolei 3 lutego dla młodzież od 12 roku życia placówka przygotowała zajęcia „Miasto w kolorze”. Jak mówią organizatorzy – Podczas zajęć przyjrzymy się przestrzeni Tarnowa – ile w niej miejsc charakterystycznych, ciekawych? Czy łatwo dostrzec sztukę w mieście, czy jest jej za mało? Czym jest sztuka miasta?. Uczestnicy będą pomagać także drzewku o imieniu Ludwik odzyskać nowe kolory, a te zajecia poprowadzi Dorota Omylska-Bielat – aktywistka społeczna i edukatorka.

 Zgłoszenia przyjmowane są osobiście w Domu Kultury- na każdy dzień prowadzone są osobne zapisy do wyczerpania miejsc. Organizator zapewnia wszystkie materiały i narzędzia. Dzieci proszone są o przyniesienie obuwia zamiennego oraz wody i drugiego śniadania.

Pytania o szczegóły należy kierować na adres mailowy: westerplatte@tck.pl