Dofinansowanie MKDNiS na 2021.

Mimo panującej pandemii, obecnymi obostrzeniami związanymi z jej przeciwdziałaniem, jako Instytucja pracujemy i planujemy, wierząc, że już niebawem wrócimy do jakieś częściowej normalności, by móc się z Państwem spotkać na wydarzeniach kulturalnych, lekcjach edukacji artystycznej, wystawach, w kinie Marzenie, etc. Tym samym, złożyliśmy kilka wniosków z różnych programów Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłoszonych na 2021 rok o dofinansowanie naszej działalności czy poprawy infrastruktury – mówi, Kierownik Działu Imprez Tarnowskiego Centrum Kultury w Tarnowie. 

Z wielką przyjemnością informujemy, że decyzją ekspertów Narodowego Centrum Kultury wniosek “Klasyka na miejscu. Letnie spotkania z muzyką klasyczną” złożony przez TCK w ramach programu /Kultura Dostępna 2021/ otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Zadanie przewiduje dostarczenie przez TCK wydarzeń artystycznych osobom, które pomimo życia w mieście i teoretycznej bliskości miejsc aktywności kulturalnej, z przyczyn zdrowotnych, życiowych lub losowych nie mogą korzystać z oferty kulturalnej. To seria kameralnych koncertów z repertuarem klasycznym oraz rozrywkowym w wykonaniu kwartetu smyczkowego Con Affetto w miejscach, w których dostęp do oferty kulturalnej jest bardzo ograniczony lub nie ma go wcale, tj. szpital, dom pomocy społecznej, czy dom dziecka. Koncerty zaplanowane są na lato 2021. Con Affetto jest kwartetem o 15-letniej historii, obdarzonym wieloletnim doświadczeniem edukacyjnym i scenicznym. Repertuar koncertów będzie dopasowany do grupy wiekowej odbiorców, a utworzą go dzieła zarówno wybitnych polskich kompozytorów tj. Fryderyk Chopin, Witold Lutosławski, jak też twórców muzyki filmowej XX wieku tj. Wojciech Kilar, Krzysztof Komeda. Koncerty mają na celu wprowadzić odbiorców w świat muzyki klasycznej, a także rozbudzić ich wrażliwość. Kwota dofinansowania zadania ze środków MKDNiS: 13.000 zł.

To drugi pozytywnie rozpatrzony wniosek złożony na działalność kulturalną przez TCK w roku 2021.
Decyzją ekspertów Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego tegoroczna, na jubileuszową 35. Tarnowską Nagrodę Filmową* dofinansowanie Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wynosi 52.200 złotych z /Programu MKDNiS 2021 – Film/.

Artur Janus