Coraz bliżej do zakończenia sezonu – pora na sprawdzian formy w meczu MKS-em Kalisz.

Przed Grupą Azoty SPR Tarnów kolejne trudne spotkanie: już w najbliższą niedzielę we własnej hali podejmie drużynę Energa MKS Kalisz i postara zrewanżować się za porażkę na wyjeździe w jesiennej rundzie PGNiG Superligi.

Po zwycięstwie z MKS Zagłębiem Lubin w poprzedniej serii zawodnicy Grupy Azoty SPR Tarnów będą chcieli pójść za ciosem i zdobyć punkty również w zbliżającym się spotkaniu z Energa MKS Kalisz. Motywację czerpią z wielu źródeł – jest to okazja do rewanżu za jednobramkową porażkę w meczu 11. serii PGNiG Superligi w listopadzie ubiegłego roku, a także kolejna szansa na umocnienie swojej pozycji w ligowej tabeli. Bezpośredni rywale nie śpią, co udowodnili w ubiegły weekend zwyciężając swoje mecze, sytuacja jest więc bardzo ciekawa!

Energa MKS Kalisz to jednak bardzo solidny zespół – aktualnie znajduje się na 6 pozycji w lidze i z pewnością jest jednym z trudniejszych rywali dla tarnowskiego zespołu. Drużynie z Kalisza również mocno zależeć będzie na zwycięstwie. Podopieczni Tomasza Strząbały ponieśli w ostatnich tygodniach 4 porażki z rzędu, więc tym razem będą liczyć na przełamanie. Nadal są w grze o 5. pozycję w lidze na koniec sezonu i punkty możliwe do zdobycia w Tarnowie są niezwykle potrzebne, aby zbliżyć się do osiągnięcia celu.

Tarnowianie mają za sobą dobry mecz w Lubinie. Pomimo krótkiej ławki udało się wywalczyć niezwykle cenne zwycięstwo. Braki w składzie podopiecznych Patrika Liljestranda są odczuwalne, ale gospodarze sobotniego spotkania nie poddają się i nadal walczą o założone cele. Skutecznie pomaga im w tym aktualny lider klasyfikacji strzelców, Rennosuke Tokuda, który w ostatnich 4 spotkaniach zdobył aż 30 bramek! Na prawym skrzydle świetnie spisuje się też ostatnio Mateusz Wojdan, a gdy dołożymy do tego solidną grę w obronie i dobrą skuteczność jednego z naszych bramkarzy, to możemy być pewni, że pojedynek z Kaliszem może być niezwykle ciekawy i wyrównany.

Sobotnie spotkanie z Energa MKS Kalisz transmitowane będzie na platformie Emocje.TV. Początek meczu zaplanowany został na godzinę 18:00. Do zobaczenia!

Natalia Fronk