Co mają wspólnego ptaki i ludzie? – przedstawi Pałac Młodzieży.

W dniach 14 i 22 czerwca w sali Pałacu Młodzieży przy ul. Piłsudskiego odbędą się dwa spektakle przygotowane przez dzieci i młodzież z pracowni kulturalno-teatralnej . Mali i trochę więksi aktorzy do placówki na swoje przedstawienia.

Pierwszą sztuką będzie „Dziób w dziób” według scenariusza Maliny Prześlugi, którą widzowie zobaczą we wtorek, 14 czerwca o godzinie 18 w sali teatralnej Pałacu. Spektakl opowiada o stadzie gołębi, które przedstawi ludzkie zachowanie w grupach społecznych. – Przedstawienie jest skonstruowane w taki sposób, że zarówno starsi jak i młodsi zobaczą co innego i trafi do nich specjalny przekaz – zachęca do udziału Magda Trusz, opiekunka pracowni.

Kolejny spektakl nosi tytuł „Ptaki Dziwaki” i zostanie przedstawiony, w środę 22 czerwca o godzinie 18.30, także w Pałacu Młodzieży. Wystąpi grupa starsza, ze szkół ponadpodstawowych, która w ciekawy sposób pokaże różne sytuacje społeczne poprzez ptactwo. Za scenariusz odpowiada Patrycja Mnich – współautorką scenariusza do filmu fabularnego „Nad życie” o historii siatkarki Agaty Mróz-Olszewskiej.

Każde przestawienie będzie trwać około 50 minut. Wejście na wydarzenia nie są biletowane.