Być jak Albert E!

W piątek, 2 lipca ruszyły zapisy na ciekawe warsztaty “Zostań Młodym Naukowcem z Licencją” i “być jak Albert E.”, które organizowane są przez Tarnowskie Centrum Kultury. Jeśli chcesz rozwijać i pogłębiać swoją wiedzę, nawet w wakacyjny czas te zajęcia są właśnie dla Ciebie. Spotkania podzielone są na dwie kategorie wiekowe. 

Nauka rozwija, pozwala odkrywać coś nowego a my zaczynamy lubić się uczyć – jeśli możemy dowiedzieć się czegoś ciekawego, na wiele pytań szybko znajdujemy odpowiedzi, bo tak naprawdę przepis na naukę tylko pozornie jest skomplikowany. Chcemy wiedzieć więcej, umieć nowe rzeczy i poznawać świat. Już od wczesnego dzieciństwa a następnie w kolejnych etapach edukacji szkolnej nasze horyzonty zdecydowanie się poszerzają i zaczynamy czytać coraz więcej, pasjonujemy się w naukach humanistycznych lub ścisłych. Dzięki wzięciu udziału w warsztatach  możemy przeprowadzić praktyczne doświadczenia, które pokażą jak ten wszechświat jest zbudowany! Nauka to coś, co z dnia na dzień rozwija nas jako ludzi i cywilizację. Nauka jest naprawdę czymś fajnym, interesującym, ciekawym.

Zapisy na warsztaty naukowe należy dokonywać. w Biurze Obsługi TCK, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-18.00 oraz w sobotę w godzinach 10.00-17.00. Jedynie dokonanie wpłaty jest gwarantem miejsca. Liczba miejsc jest ograniczonai nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji.

ZOSTAŃ MŁODYM NAUKOWCEM Z LICENCJĄ, zajęcia dla dzieci

W trakcie tygodniowego cyklu zajęć przeprowadzimy dziesięć niesamowitych doświadczeń, bawiąc się fizyką i chemią. Zbudujemy silnik, rakietę i poduszkowiec. Zobaczymy, jak łatwo dostępne środki spożywcze można użyć do stworzenia zmieniającego kolory yo-yo. Będziemy nurkować, łapać tęczę w wodzie i tworzyć własne planety. Masa emocji i dobrej zabawy gwarantowana!

Gdzie? Zajęcia będą miały miejsce w Amfiteatrze Letnim w Tarnowie (ul. Kopernika 2).
Podzielone będą na dwie grupy wiekowe i terminy:

Dzieci młodsze (klasy 0-4 szkół podstawowych): w terminie 12-16.07
Dzieci starsze (klasy 5-8 szkół podstawowych): w terminie 19-23.07

Warsztaty odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-12.00.
Koszt: 100 zł od osoby za blok zajęć

być jak Albert E., zajęcia dla młodzieży

Na naukę jest przepis, który tylko pozornie jest skomplikowany. Jeśli postępujemy zgodnie z określonymi regułami i przestrzegamy konkretnych zasad, to jesteśmy w stanie oddzielać prawdę od fałszu i dowiadywać się coraz to nowych rzeczy. Trzydniowy blok zajęć poświęcony jest właśnie wprowadzeniu w metodę naukową i pozwala zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie prowadzenia prostych doświadczeń o nią opartych.

Gdzie? Warsztaty będą miały miejsce w Tarnowskim Centrum Kultury (Rynek 5),
Dla kogo? Zapraszamy uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich!

I termin: 13-15.07.2021 r. (od wtorku do czwartku),
II termin: 20-22.07.2021 r. (od wtorku do czwartku).

W obydwa terminy zajęcia będą odbywać się w godzinach 17.00-19.00.

Koszt: 50 zł od osoby za blok zajęć.

źródło/www.tck.pl