BYĆ FALĄ! Happening maturzystów na Rynku w Tarnowie!

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza w piątek, 5 maja o godzinie 13.00 maturzystów wszystkich tarnowskich szkół na happening organizowany z okazji 90. rocznicy matury słynnego artysty Tadeusza Kantora, autora słów „Nie można być ciągle na fali – trzeba być falą”.

W czasie happeningu maturzyści „zafalują” na tarnowskim Rynku oraz zostanie wykonane pamiątkowe zdjęcie. W przypadku niesprzyjającej pogody, zapraszamy z parasolami, które tak często pojawiają się na obrazach Tadeusza Kantora.

Tadeusz Kantor (ur. 6.04.1915 Wielopole Skrzyńskie, zm. 8.12.1990 Kraków) Twórca awangardowy, malarz, rysownik, teoretyk sztuki, scenograf i reżyser, autor happeningów, wybitny reformator teatru XX wieku, jedna z najważniejszych postaci życia artystycznego w Polsce.

Artysta mieszkał w Tarnowie w latach 1924-1933. 90 lat temu – w 1933 roku zdał maturę w I Gimnazjum im. Brodzińskiego w Tarnowie (obecnie I LO).

Organizator: Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie
Partnerzy: I LO w Tarnowie, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, Kantorówka Ośrodek Dokumentacji i Historii Regionu Muzeum Tadeusza Kantora