BWA – Kultura dla klimatu!

Ruszyła wyjątkowa inicjatywa ekologiczna dla instytucji kultury, która stanowi pierwszy krok w stronę systemowych zmian w trosce o środowisko. Od zero waste i recyklingu w produkcji wydarzeń, przez szkolenia i zieloną edukację dla pracowników, po zakładanie kompostowników, łąk i ogrodów sąsiedzkich. To tylko kilka z działań, jakie planują wdrożyć instytucje kultury w ramach akcji Kultura dla Klimatu.

Pod adresem www.kulturadlaklimatu.pl, dostępny jest I eko-przewodnik, dostarczający praktycznej wiedzy o tym jak czynić swoje otoczenie, projekty, codzienne działania czy siedzibę bardziej ekologiczną. Musimy wziąć odpowiedzialność za to, co i jak produkujemy, w jaki sposób organizujemy swoją pracę, w jakiej kulturze uczestniczymy – piszą w manifeście organizatorki, zachęcając zarówno instytucje, jak i osoby prywatne do włączenia się do akcji.

Inicjatorki zapraszają wszystkich pracowników instytucji oraz organizacji kulturalnych, a także niezależnych twórców i kuratorów do podpisywania się pod Deklaracją współpracy środowiska kultury na rzecz klimatu, by dołączyć do inicjatywy i rozpocząć wprowadzanie ekologicznych zmian w swoim miejscu pracy oraz wesprzeć organizacje pracujące na rzecz ochrony przyrody.

źródło/www.bwa.tarnow.pl