“Bulwary” nad Wątokiem z nową nawierzchnią.

Miasto zakończyło remont jednego z najbardziej wyeksploatowanych odcinków deptaka, prowadzącego wzdłuż potoku. Koszt inwestycji wyniósł 164,6 tys. zł i został w całości pokryty z budżetu miasta.

Prace objęły ponad 170-metrowy fragment trasy – od ul. Przesmyk, przy kładce z kłódkami, do końca deptaka w kierunku ul. Dąbrowskiego. Stara nawierzchnia była w bardzo złym stanie. W wielu miejscach kostka, która służyła mieszkańcom od około 20 lat, uległa degradacji pod wpływem czasu i warunków atmosferycznych. O remont tego odcinka od dłuższego czasu wnioskowali również Tarnowianie korzystający z „bulwarów”.

Wyremontowany fragment został wyłożony nową betonową kostką brukową. Prace wykonało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowie. Remont zrealizowano w czerwcu – po zabezpieczeniu środków przez Radę Miejską, a roboty zakończyły się w ubiegłym tygodniu (18-19 czerwca).

www.tarnow.pl