Bieg na Zamek po Miecz Spycymira.

W niedzielę, 11 lipca o godzinie 11.00 odbędzie się już po raz ósmy tradycyjny, Bieg na Zamek po Miecz Spycymira. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela oraz posłanka na Sejm RP, Urszula Augustyn.

Zawody rozpoczną się w Parku Biegowym Marcinka. Uczestnicy będą mieli do pokonania teren górski na trasie o długości 8 kilometrów, a bieg będą umilać im leśne ścieżki na zboczu Góry św. Marcina. Meta tego “mini” maratonu znajdować się będzie na ruinach tarnowskiego zamku.

Zapisy do VIII Biegu na Zamek po Miecz Spycymira przyjmowane są na stronie DOSTARTU.PL , gdzie znajduje się także dokładny regulamin imprezy, ale by wziąć udział w zawodach można się zapisać i dołączyć w dniu startu, od godziny 9.00 biurze zawodów. Na zwycięzców czekają oryginalnej wielkości miecze Spycymira oraz nagrody rzeczowe. Najlepsi biegacze w otrzymają także pamiątkowe statuetki, a wszystkim zostaną wręczone okolicznościowe medale.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów przy współudziale Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

źródło/www.tarnow.pl