Artystyczne ferie w w OtwARTej Pracowni Plastycznej TCK.

Twórcze Spotkania w OtwARTej Pracowni Plastycznej, czyli odkryj sztukę linorytu, zaprojektuj własne wnętrze i maluj w stylu Holenderskich mistrzów. Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które ruszają już od piątku, 26 stycznia.

Projektowanie Wnętrz

Projektowanie Wnętrz to warsztaty dla osób kreatywnych, które chcą rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie aranżacji przestrzeni. Na warsztatach uczestnicy poznają tajniki architektury wnętrz i nauczą się zaprojektować swoje własne, spersonalizowane wnętrze. Warsztaty obejmują następujące tematy:

  • Wymiarowanie i Rysunek Perspektywiczny: jak dokładnie mierzyć i przedstawiać przestrzeń, aby stworzyć realistyczne rysunki wnętrz?
  • Projektowanie Wnętrza: jak tworzyć projekty wnętrz od podstaw, z uwzględnieniem różnorodnych stylów i preferencji?
  • Moodboard: jak tworzyć moodboardy, które pomogą zdefiniować koncepcję projektu i zrozumieć, jakie elementy wnętrzarskie należy uwzględnić?
  • Makieta Wnętrza: jak przenieść koncepcje uczestników na praktyczne makiety wnętrza, dające duże możliwości eksperymentowania z różnymi rozwiązaniami?
  • Model w Skali: jak tworzyć model w skali wybranego elementu wnętrzarskiego, co pozwoli zobaczyć swój projekt w trójwymiarowej formie?

Warsztaty są doskonałą okazją do rozwoju umiejętności projektowania wnętrz i odkrycia własnej kreatywności w dziedzinie aranżacji przestrzeni.
Prowadzący: dr sztuki Anna Śliwińska oraz Joanna Kuca
Grupa wiekowa: 6+
Termin: 12-16.02.2024 r. (I tydzień ferii), godz. 10.00-13.00
Opłata: 200 zł (za 5 dni zajęć po 3 godziny)

Martwa natura w stylu holenderskim

Warsztaty dla osób, które chcą nauczyć się malować jak dawni mistrzowie malarstwa. Na warsztatach dowiesz się, jak tworzyć piękne i realistyczne obrazy przedstawiające kwiaty, owoce, naczynia i inne przedmioty codziennego użytku. Warsztaty obejmują następujące zagadnienia:

  •  Kadrowanie i proporcje: jak odpowiednio dobrać i ułożyć elementy kompozycji, aby stworzyć harmonijny i zrównoważony obraz?
  • Malarstwo warstwowe: jak malować na ciemnym tle, stosując technikę olejną i nakładając kolejne warstwy farby, aby uzyskać głębię i bogactwo kolorów?
  • Światło i cień: jak wykorzystywać światło i cień, aby nadać obrazowi trójwymiarowość i wydobyć detale i faktury przedmiotów?
  • Symbolika i znaczenie: jak interpretować i wyrażać ukryte znaczenia i przesłania, które niosą ze sobą przedmioty na obrazach martwej natury?

Na warsztatach możesz zgłębić historię i techniki holenderskiego malarstwa martwej natury, a także rozwijać swoje zdolności artystyczne i twórcze.
Prowadzący: dr sztuki Anna Śliwińska oraz Joanna Kuca
Grupa wiekowa: 6+
Termin: 12-16.02.2024 r. (I tydzień ferii), godz. 10.00-13.00
Opłata: 200 zł (za 5 dni zajęć po 3 godziny)

ArtBook w praktyce

To warsztaty skierowane do wszystkich miłośników książek i sztuki, którzy pragną nauczyć się tworzyć własne, niepowtarzalne notatniki. Podczas tych zajęć uczestnicy zapoznają się z każdym etapem profesjonalnej produkcji notatnika, rozpoczynając od szycia i klejenia stron, aż do tworzenia okładki. W trakcie warsztatów dowiedzą się także, jak nadać swoim notatnikom osobisty, artystyczny charakter, tworząc odbitkę z linorytu, którą można umieścić na okładce lub wewnątrz notatnika. Aby dodać jeszcze więcej wyrafinowania i elegancji swoim dziełom, uczestnicy zdobędą również umiejętności w zakresie kaligrafii i iluminacji, które pozwolą im ozdobić strony pięknymi literami i zdobieniami.
Prowadzący: dr sztuki Anna Śliwińska oraz grafik Jacek Bernaś.
Grupa wiekowa: 9+
Termin: 19-23.02.2024 r. (II tydzień ferii), godz. 10.00-13.00
Koszt udziału: 200 zł (za 5 dni zajęć po 3 godziny)