Architektura w odcinkach – nowa odsłona zajęć w BWA.

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie serdecznie zaprasza i poleca nowy cykl popularyzujący architekturę – łączący teorię z praktyką: Architektura w odcinkach, prowadzoną w formie  warsztatów. Pierwszy odcinek nosi tytuł: Co to jest architektura? i odbędzie się w siedzibie BWA, czyli Pałacyku Strzeleckim, przy ul. Słowackiego 1 już 12 października od godziny 18:00 do 19:30.

Na naszych zajęciach wszystko kręci się wokół architektury. Jak zwykle będziemy przyglądać sprawie przez pryzmat historii, rysunku, filmu, malarstwa, fotografii. Architektura w odcinkach to wiedza o kulturze z wielowiekową sztuką projektowania w roli głównej. Każde zajęcia to oprócz przekazywanej w formie wykładów atrakcyjnej porcji wiedzy teoretycznej, także indywidualne lub zespołowe ćwiczenia rysunkowe dopasowane do omawianej tematyki. Wszystkich zainteresowanych (od 13 r.ż.) zapraszamy na nasze comiesięczne spotkania prowadzone przez edukatorów i architektów: Bartłomieja i Sonię Pochopień.

Koszt zajęć: 10zł. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: 606 146 520 lub pod adresem edukacja@bwa.tarnow.pl. Daty następnych odcinków cyklu podamy wkrótce.

Prowadzenie:

Sonia i Bartłomiej Pochopniowie są absolwentami Wydziałów Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej i Krakowskiej oraz praktykującymi projektantami. Jako architekci współpracowali z takimi twórcami jak: Marek Dunikowski, Stanisław Niemczyk, Oskar Grąbczewski i Tomasz Konior. Od 2015 r. tworzą autorską pracownię projektową „Studio Styczna”. Ponadto Bartłomiej Pochopień w latach 2014-2015 był twórcą odpowiedzialnym za stworzenie projektu koncepcyjnego „Nowej Wystawy Głównej” w Państwowym Muzeum Auschwitz – Birkenau. Obecnie oprócz prowadzonej praktyki projektowej, są silnie zaangażowani w misję edukacji architektonicznej.

Ewa Łączyńska-Widz, dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie