Amfiteatr wznowiony!

W poniedziałek 1 czerwca po długiej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, Amfiteatr Letni w Tarnowie wznowił swoją działalność. Fantastyczna wiadomość dla wszystkich mieszkańców jak i przyjezdnych, którzy lubią miło spędzać czas na świeżym powietrzu przy dobrej muzyce, spotkaniach w plenerze z kawą czy smakołykach, jakie oferuje ,,Amfiteatr Cafe” oraz uczestnictwie w przeróżnych wydarzeniach jak poranne szachy czy zajęciach dla najmłodszych. Oczywiście zachowanie dystansu będzie obowiązkowe.

źródło/www.tarnow.pl/fot. Artur Gawle

Rok temu “Amfiteatr Letni” w Tarnowie rozpoczynał się już początkiem maja. Wielu mieszkańców przychodziło i korzystało z plenerowej oferty wiosennych wydarzeń. Z powodu pandemii otwarcie placówki i organizacja pierwszych wydarzeń została przeniesiona – wszystko czekało na kolejny etap odmrożenia gospodarki. Został wprowadzony nowy regulamin obiektu “zachowania dystansu społecznego” – będzie trzymana kontrola, ale organizatorzy liczą na samodzielne pilnowanie się mieszkańców. 

Już w tą sobotę, 6 czerwca o godzinie 19:00 odbędzie się długo oczekiwany, pierwszy koncert. Planowany jest występ tarnowskich artystów jak zespół Bartek Szu i Te Fajne Dziewczyny. Sobotni koncert to dopiero otwarcie sezonu. Wprawdzie nie jest jeszcze znana wysokość budżetu na organizację imprez w Amfiteatrze Letnim, ale w planach jeszcze na czerwiec, jest Gala wręczenia Nagród Miasta Tarnowa.  Później miałyby się odbyć znane i lubiane przez mieszkańców festiwale: Jazzowy Rynek, Był Sobie Blues, Cygańskie Lato, a także Festiwal Piosenki Żeglarskiej Bezan. Nie wykluczone, że organizowane będą też wydarzenia z udziałem rad osiedli, przedszkoli czy szkół.

NOWY REGULAMIN W ZWIĄZKU Z EPIDEMIA KORONAWIRUSA :

  1. Otwarcie od godz 12:00 go godziny 19:00 (w przypadku większych imprez do ich zakończenia).
  2. Zachowanie dwóch metrów ostrożności – bez zasłaniania ust i nosa, jeśli nie ma takiej możliwości konieczna jest maseczka (wyłączeni są z tego rodzice z małymi dziećmi wymagające opieki, osoby wspólnie mieszkające lub osoby niepełnosprawne).
  3. Obowiązkowe są maseczki w kawiarni do czasu zajęcia przez klienta miejsca przy stoliku lub przy zamawianiu jedzenia lub picia.
  4. Zalecana jest dezynfekcja rąk po wejściu na teren obiektu.
  5. Na terenie placówki może przebywać ograniczona ilość osób: maksymalnie 150 – zajmując co drugie miejsce siedzące. W części kawarnianej ilość osób ogranicza się do miejsc siedzących przy stolikach.
  6. Na terenie jest całodobowy monitoring.
  7. Zakaz : zaśmiecania, niszczenia roślin,obiektu i budynków, wnoszenie i spożywanie napojów alkoholowych ( nie dotyczy kawiarni i zakupionego w nim alkoholu), palenia tytoniu i e-papierosów poza wyznaczonym terenem, pozostawienia palących się przedmiotów i robienia ognisk, powodowanie hałasu oraz używanie sprzętu nagłośniającego bez zgody operatora obiektu, jazda na rowerach, rolkach, hulajnodze deskorolkach, używanie materiałów szkodliwych dla ludzi czy substancji chemicznych, wjazd wszelkich pojazdów bez zgody operatora, prowadzenia psów bez smyczy i kagańców, handlu i usług bez zezwolenia operatora obiektu, umieszczania ogłoszeń i ulotek a także organizowania samodzielnych imprez bez zgody operatora.

OBOWIĄZKI OPERATORA AMFITEATRU LETNIEGO W TARNOWIE PEŁNI TARNOWSKIE CENTRUM KULTURY, INSTYTUCJA KULTURY MIASTA TARNOWA, Rynek 5 , tel. 14 6888 888, adres: www.tck.pl