4 maja ponownie otworzą się instytucje kulturalne.

Oby już tak pozostało, chciałoby się rzec! Miło iż znów kultura wznowi swoją działalność a mieszkańcy naszego miasta będą mimo utrzymania limitów osób i obostrzeń korzystać oraz obcować ze sztuką, kinem, czy muzyką. Według założeń odmrażania lockdwonu – jako pierwsze zaczną działać galerie sztuki i muzea, następnie od 15 maja będą mogły ruszyć teatry i kina. A co w Tarnowie szykuje dla nas kultura?

W pierwszej kolejności możemy odwiedzić Biuro Wystaw Artystycznych i zobaczyć wystawę „NieTOLERANCJA” autorstwa pięciu uczniów z tarnowskiej szkoły, którą będzie można oglądać do 9 maja (więcej tutaj ). Dodatkowo placówka planuje wernisaż Agaty Bogackiej, uznanej malarki, pochodzącej z Warszawy – obrazy będzie można zobaczyć już 7 maja. BWA ma dla wszystkich koneserów sztuki – 15 maja kolejną wystawę, tym razem Krzysztofa Gila, artysty romskiego pochodzenia. Tematyka wystawy będzie obracać się wokół obrazu Panoramy Siedmiogrodzkiej.

Z kolei Tarnowskie Centrum Kultury prawdopodobnie ruszy w połowie miesiąca z koncertami w Amfiteatrze Letnim, a na scenie zagrają miastowi muzycy. TCK czeka również moment kiedy to fani filmu będą mogli skorzystać z repertuaru kina Marzenie – ale na to trzeba poczekać może dopiero 29 maja. Podobna sytuacja tyczy się  wystawę plakatów, które centrum przygotowało przy współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie – to też dopiero końcem maja.

Oczywiście nie może zabraknąć powrotu spektakli w teatrze im. L. Solskiego, który  przygotował nowości dla mieszkańców. 25 maja chce zorganizować koncert, ale tematyka i szczegóły jeszcze dyrekcja placówki nie chce zdradzić. Natomiast 29 maja odbędzie się premiera nietypowej adaptacji „Zbrodni i kary” Fiodora Dostojewskiego.

Centrum Sztuki Mościce również czeka, by udostępnić wydarzenia kulturalne dla wszystkich chętnych, ale to też dopiero końcem miesiąca. Na świeżym powietrzu planuje wyświetlać filmy z rycynami historycznymi związanymi ze świętem Konstytucji 3 maja. Dlatego też z tej okazji zorganizuje internetowy koncert majowy Świerczkowiaków, a budynek CSM będzie oświetlony na biało-czerwono.

No i pozostaje nam jeszcze odwiedzić Muzeum Okręgowe w Tarnowie, które przygotowuje się do nocy muzeów – a podczas tego wydarzenia, najprawdopodobniej zwiedzającym zostaną udostępnione ekspozycje Galerii Sztuki Dawnej, znajdującej się w ratuszu oraz zbiory Muzeum Historii Tarnowa i Regionu.