17 lipca startują imprezy plenerowe.

W piątek 17 lipca br. po długiej przerwie w końcu wracają duże imprezy plenerowe. Rozpoczęły się wakacje a z nimi przeróżne koncerty, których pragnie wiele utalentowanych artystów a przede wszystkim ich fanów.

Niestety nie będzie również lekko jak w ubiegłych latach, ponieważ są nowe zasady jak i wytyczne w związku z epidemią, między innymi :

  • 14 500 osób może wziąć udział w wydarzeniach na PGE Narodowy w Warszawie,
  • 13 500 osób na Stadionie Śląskim w Chorzowie,
  • około 5000 osób w Ergo Arenie i Atlas Arenie,
  • ponad 2500 uczestników może się pojawić w kieleckim Amfiteatrze na Kadzielni.

Zasady zostały wprowadzone przez Ministerstwo Kultury, a wyliczenia na jakich się opierano dotyczą wolnej przestrzeni dla każdego, czyli 25% całkowitej pojemności tych obiektów.

Teatry, sale koncertowe, kina, kluby muzyczne, hale widowiskowo-sportowe, amfiteatry i muszle koncertowe są do dyspozycji od 20 czerwca br., ale posiadają wytyczne, warunkujące zachowanie bezpieczeństwa epidemicznego tj. udostępnione dla chętnych 50% liczby miejsc na sali (czyli np : co drugie krzesło) oraz noszenie maseczek ochronnych. Obiekty sportowe na wolnym powietrzu, w tym stadiony (20.06 br.): udostępnione dla chętnych 25% liczby miejsc ( co 4 krzesło) i obowiązkowe zakrywanie nosa i ust. 

Co z koncertami plenerowymi ? Na sam koniec to na co czekali wszyscy wraz z nadchodzącym latem i wakacjami –  17 lipca br. wracają imprezy plenerowe! Będzie w nich mogło uczestniczyć więcej niż 150 osób, pod warunkiem zachowania zasad dystansu społecznego, które będą nam jeszcze długo towarzyszyć. Otwarta przestrzeń jest dużo bardzo bezpieczna, gdyż nie ma żadnych miejsc siedzących. Obostrzenia będą mimo wszystko obowiązywać: 

  • każdej osobie przysługuje co najmniej 5 metrów kwadratowych przestrzeni, 
  • zachowanie bezpiecznej odległości, przynajmniej 2 metry od drugiej osoby,
  • zakładanie maseczek ochronnych,
  • oddzielenie i oznaczenie terenu dla widowni (aby uniemożliwić mieszanie się publiczności z osobami postronnymi, np. spacerowiczami).

UWAGA! Obowiązek zachowania dystansu między uczestnikami nie dotyczy: osoby, która przyszła z dzieckiem poniżej 13. roku życia; opiekunowi towarzyszącemu osobie z niepełnosprawnością lub tej, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie; osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących.

Fot. Iga Say