Spacer po Tarnowie – śladem ceramiki.

W niedzielę, 24 października, o godzinie 11.30 można wziąć udział w spacerowaniu w obrębie starego miasta, podczas którego przewodnik zwracać uwagę będzie na ceramikę wpisaną w architekturę Tarnowa. Start przy pomniku Wincentego Witosa.

Oprowadzaniem uczestników zajmie się dr Agnieszka Partridge – kolekcjonerka i autorka publikacji „Potęga ornamentu”, w której omawia ceramikę artystyczną. Wędrując w obrębie starego miasta będzie okazja do zwrócenia uwagi na płytki ścienne i podłogowe, które znajdują się zarówno we wnętrzach budynków, jak i na elewacjach kamienic.

Jak informuje na swoim fanpage’u Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Ceramika na posadzkach wskutek używania ulega zniszczeniu, wymieniana jest na nową. Warto przyjrzeć się jej, aby w przyszłości starać się o zachowanie jej w miejscach, do których została przeznaczona.

Wydarzenie to towarzyszye wystawie pt. „Wzory w kwadracie zamknięte. Ceramiczne zdobienia wnętrz z przełomu XIX i XX wieku”, można oglądać także do końca roku w siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie w Rynku 3.

Więcej o ekspozycji na stronie muzeum.