“Nowe” Przedszkole w Krzyżu.

źródło: www.tarnow.pl

Przedszkole nr 15 przy ul. Krzyskiej w Tarnowie będzie przebudowane dzięki czemu stanie się ono nowym obiektem użytkowym. Inwestycja powinna zakończyć się w 2022r. a jej koszt wyniesię miasto 4 miliony złotych. 

Placówka przedszkolna będzie zajmowała teraz większą powierzchnię – nowy budynek zostanie połączony z istniejącym przywiązką a stary gruntownie zmodernizowany. Pomieszczenia rozplanowane będą następująco: nowy budynek (parter i pierwsze piętro) będzie przeznaczony dla dzieci – tam znajdą się sale zajęciowe i gimnastyczne, sanitaria, szatnie i inne z bezpośrednim wyjściem na taras i ogród. Natomiast remontowany lokal na poziomie parteru zyska kuchnię z zapleczem a na piętrze znajdzie się część administracyjno-socjalna. Z kolei poddasze pełnić będzie funkcję kondygnacji technicznej- wentylatorowni. W przedszkolu utworzy się sześć oddziałów a łączny obszar budynku wyniesie 1 328,40 m kw. powierzchni użytkowej. 

Niezabudowana część działek również zyska nowy plan zagospodarowania terenu. Przewiduje się powstanie tzw. małej architektury a więc: placu zabaw, stojaków na rowery, koszy, ławek z ogordzeniem placów. 

Podczas modernizacji przedszkola, placówka nie zostanie zamknieta a przetarg na realizację inwestycji zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu.