Nabór prac do VIII Salonu BWA Tarnów 2021.

W piątek, 9 kwietnia rozpoczął się nabór prac do promowania twórczości w VIII Salonie Biura Wystaw Artystycznych. Tarnów wspiera kulturę i chętnie pokazuje talent jakim mogą podzielić się i zareklamować artyści w naszym mieście.na Przegląd ma charakter lokalny i skierowany jest głównie do osób związanych z regionem tarnowskim.

W jaki sposób można się zakwalifikować? Najpierw należy nadesłać propozycję swojej pracy (mogą zaznaczyć w zgłoszeniu, że nie chcą brać udziału w konkursie). W kolejnym etapie jest wystawa pokonkursowa w siedzibie BWA, w której zostaną wyłonieni laureaci. Pracę mogą zgłaszać osoby pełnoletnie: absolwenci kierunków artystycznych szkół wyższych, absolwenci liceów plastycznych, studenci kierunków artystycznych oraz inne osoby aktywnie uprawiające twórczość artystyczną – ma ona charakter przeglądu środowiskowego, jak i otwartego konkursu dla osób chętnych.

Nagrody:
Grand Prix – wystawa indywidualna w BWA Tarnów wraz z katalogiem,
Nagroda Prezydenta Miasta Tarnowa – nagroda finansowa,
Nagroda Fundacji Bema20 – wystawa indywidualna w Galerii Bema20 dla artysty/artystki do 26 roku życia oraz jednorazowe stypendium w wysokości 500 zł,
Nagroda Publiczności – wystawa indywidualna w BWA Tarnów (galeria na I piętrze),
Jury może przyznać dodatkowe nagrody i wyróżnienia.

Jury VIII Salonu BWA Tarnów 2021:

  • Sarmen Beglarian – kurator, współpracuje z Fundacją Polskiej Sztuki Nowoczesnej, w ramach której wspólnie z Sylwią Szymaniak prowadzi Biuro Wystaw i Dom Kereta w Warszawie,
  • Jolanta Drużyńska – dziennikarka Radia Kraków, autorka audycji „Koło Kultury – Kultura w Małopolsce”,
  • Matylda Prus – historyczka sztuki, założycielka Galerii m² w Warszawie,
  • Waldemar Tatarczuk – p.o. dyrektora Galerii Labirynt w Lublinie,
  • Ewa Łączyńska-Widz – dyrektorka BWA Tarnów, historyczka sztuki, członkini Sekcji Polskiej AICA.

Prace należy przesyłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: kukla@bwa.tarnow.pl do 17.05.2021. Wernisaż i ogłoszenie werdyktu przez jury zaplanowano jest 24.06 na godzinę 18.00.

 Zasadniczym kryterium uprawniającym do udziału w wystawie głównej jest odpowiedni poziom i jakość twórczej wypowiedzi.

Informacje wraz z regulaminem i kartą zgłoszeniową znajdują się TUTAJ.