Laureat konkursu Skrytykuj! pierwszym jurorem młodzieżowym 35. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Po raz drugi w historii Tarnowskiej Nagrody Filmowej na portalu Skrytykuj! <https://www.skrytykuj.pl/aktualnosci/single/oto-laureat-konkursu-skrytykuj!> zorganizowany został konkurs na najlepszą recenzję filmową. Autorka, autor najlepszej wg komisji konkursowej w nagrodę zasiądzie w Jury Młodzieżowym TNF. W ubiegłym roku konkurs wygrał i w pracach Jury Młodzieżowego 34. TNF brał udział – Adam Krośnicki-Midoń z III Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. 5 marca 2021 r. decyzją komisji konkursowej do Jury Młodzieżowego 35. Tarnowskiej Nagrody Filmowej dołączy Jan Cygan. 

Spośród wszystkich prac zgłoszonych na konkurs Skrytykuj! komisja konkursowa w składzie: Diana Dąbrowska, Patrycja Mucha oraz Sebastian Smoliński, najwyżej oceniła tekst Jana Cygana, autora recenzji filmu „Kłamstewko” w reżyserii Lulu Wang, Janek zasiądzie w Jury Młodzieżowym 35. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Oto uzasadnienie werdyktu: „Za umiejętność przekonującego rozpisania palety swoich uczuć i refleksji wywołanych przez film, osadzenie swoich autorskich spostrzeżeń w szerszym kontekście kulturowym i społecznym. W recenzji „Kłamstewka” Lulu Wang jury docenia zarówno sprawność warsztatową autora jak i trafność zaprezentowanej przez niego interpretacji”.

Jan Cygan – uczeń klasy biologiczno-chemicznej w III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie, w przyszłości biofizyk. W wolnych chwilach śpiewa, gra na instrumentach i nadrabia zaległości filmowe. Najchętniej ogląda dramaty, thrillery i animacje. Podziwia prace Kubricka i Tarantino, ale jego ulubionym reżyserem jest Wes Anderson. Film najbliższy jego sercu to „W głowie się nie mieści”, ale często powraca także do produkcji takich jak „La la land” czy „Memento”. Nie przepada za polskimi komediami romantycznymi ostatnich lat, choć zdarzają się nieliczne wyjątki. Nagrodzoną recenzję filmu „Kłamstewko” w reżyserii Lulu Wang przeczytacie *TUTAJ* <https://www.skrytykuj.pl/konkurs/recenzje/recenzja/603a610637fbf>.

Organizatorzy konkursu:*Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny <https://fina.gov.pl/>, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu <https://www.gov.pl/web/kulturaisport>, Partner: Tarnowskie Centrum Kultury – organizator festiwalu <https://www.tck.pl/>

Również do dziś, 5 marca 2021 r. do godziny 18:00 w siedzibie organizatora festiwalu przyjmowane były zgłoszenia od uczniów szkół średnich i studentów chcących wziąć udział w pracach Jury Młodzieżowego 35. TNF. W tym roku zgłosiło się 21 osób. Po udziale w serii wykładów /*MovieMy o kinie */oraz w teście wiedzy o filmie 7 osób z najwyższymi wynikami testu dołączy do Jana Cygana i Jury Młodzieżowego 35. TNF. Skład jurorski prZedstawimy 30 kwietnia 2021 r.

W tym roku jubileuszowa, 35. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej – Festiwalu Wybranych Polskich Filmów Pełnometrażowych odbędzie się od 5 do 12 czerwca.
Miejscami festiwalowymi będą: Kino Marzenie, Amfiteatr Letni, Tarnowskie Centrum Kultury, Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie.
Autorzy plakatu artystycznego: *Homework – Joanna Górska i Jerzy Skakun.
Szczegóły niebawem.

— 
Artur Janus
Kierownik Działu Imprez
Tarnowskie Centrum Kultury
Instytucja Kultury Miasta Tarnowa